Nazizm u Deavera

kzarecka

2010-08-31

ogrod_bestii_160.2 września w księgarniach pojawi się "Ogród bestii". Chociaż to kolejne wydanie, warto o książce wspomnieć. Dlaczego? Z wielu powodów. Pierwszy - autorem jest Jeffery Deaver (pisarz, który wydał wiele świetnych thrillerów; wielokrotnie nagradzany; poczytny również w Polsce; osobiście - jeden z moich ulubionych autorów). Dwa - "Ogród bestii" rozgrywa się w Ameryce w połowie lat trzydziestych XX wieku. Czytelnik ma do czynienia z mafią, nazizmem, faszystowskim terrorem, a przede wszystkim z doskonale poprowadzoną fabułą i wieloma zwrotami akcji. Zdecydowanie polecam!


O książce - Nic nie jest tym, czym z początku się wydawało. Ameryka połowy lat trzydziestych ubiegłego wieku. Paul Schumann, nowojorczyk niemieckiego pochodzenia, jest wykonawcą mafijnych wyroków. Podczas jednej z akcji wpada w pułapkę. Ma jednak wybór: albo trafi na krzesło elektryczne w Sing-Singu, albo dokona ostatniego zamachu, zabijając – dla dobra ojczyzny – głównego architekta nazistowskiej remilitaryzacji, Reinharda Ernsta. Tropi go w Berlinie, uciekając przed siłami bezpieczeństwa Trzeciej Rzeszy. Musi się także strzec wyjątkowo przenikliwego detektywa, inspektora policji kryminalnej, który depcze mu po piętach. Czy Schumannowi uda się wykonać niebezpieczne zadanie i wyprowadzić w pole pościg czyhający na jego życie?

Jeffery Deaver "Ogród bestii"; Wydawnictwo: Prószyński; Tłumaczenie: Łukasz Praski; Format: 142 x 202 mm; Liczba stron: 432; Okładka: miękka; ISBN: 978-83-7648454-9

KaHa

Kupcie książki autora

Tagi: Deaver, Manuskrypt Chopina, Spirale strachu, Rhyme, Sachs, Dance,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany