Najlepiej zapowiadający się autor kryminałów - po prostu Misterioso

kzarecka

2010-09-15

misterioso_160Arne Dahl - każdy miłośnik kryminałów powinien zapamiętać ten pseudonim szwedzkiego (znowu Skandynawia!), wielokrotnie nagradzanego pisarza, krytyka i badacza literatury (prawdziwe nazwisko - Jan Lennart Arnald). W "Stern" napisano: "Znasz już książki Henninga Mankella. Czas, by przeczytać coś Arne Dahla". Z kolei w "Die Zeit" padły słowa: "Dahl pisze najlepsze powieści kryminalne naszych czasów". Do tego okładka "Misterioso", która mówi, że przyjemnie nie będzie. Jednak nie o przyjemność w thrillerach chodzi! Intryga, zbrodnia, tajemnica! A to wszystko posiada ten pierwszy kryminał z serii o Drużynie A (specjalna jednostka dochodzeniowa w Szwecji). Powieść wzbudziła międzynarodowe zainteresowanie, świetnie sprzedała się w Szwecji i w Niemczech, a prawa do przedruku sprzedano do dwudziestu państw. Ach, jest i u nas!

O książce - Znany szwedzki finansista zostaje brutalnie zamordowany, po nim kolejny i jeszcze następny. W celu wykrycia sprawcy komenda policji tworzy specjalną Grupę A, złożoną z sześciu policjantów z całego kraju. Grupa ma za zadanie wykryć, kto jest sprawcą zuchwałych zabójstw. Media nazwały mordercę Łowca Rekinow. Ślady wiodą do rosyjskiej mafii. W trakcie pościgu za seryjnym mordercą upada piękna, lecz fałszywa fasada wielkich interesów, odsłaniają się brudy, perwersja i gwałty. Arne Dahl daje nam próbkę świetnego stylu i niezwykłej zręczności w komponowaniu emocjonującej powieści kryminalnej. Wszystkie jego książki to doskonały obraz społeczeństwa i komentarz do współczesności. To mocne kryminały w tak popularnym dziś skandynawskim stylu.

druzyna_a

Arne Dahl – pisarz (przede wszystkim twórcy kryminałów). Jest również redaktorem czasopisma "Aiolos", uznawanego za poważniejsze pismo literackie w Szwecji. Napisał jedenaście książek z serii o Drużynie A. Wydawnictwo MUZA SA planuje wydanie jego kolejnych kryminałów. Drugim, po "Misterioso", będzie "Zła krew", który ukaże się już w marcu przyszłego roku.

Arnie Dahl "Misterioso"; Wydawnictwo: Muza; Format: 145 x 205 mm; Liczba stron: 336; Okładka: miękka; ISBN: 978-83-7495-845-5

KaHa

Kup książkę

Tagi: Mankell, Fossum, literatura skandynawska, Larsson,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany