Seks i narkotyki - niełatwo być córką rabina

kzarecka

2010-09-23

corka_rabina_16027 września na księgarskie półki trafi "Córka rabina. O seksie, narkotych i ortodoksyjnych Żydach opowieść prawdziwa". Autorką książki jest Reva Mann, która nie chciała podporządkować się panującym w rodzinnym domu zasadom. Przez kilka lat żyła zatem "na krawędzi". Czy wpadła z jednej skrajności w drugą? Przekonajcie się. Reva Mann, teraz zupełnie inna kobita niż w młodości, spisała swoje wspomnienia. Jest wstrząsająco. Jest szokująco. Przede wszystkim jest jednak szczerze. Oto opowieść o poszukiwaniu własnej drogi, o zbaczaniu z wyznaczonych ścieżek i odnajdywaniu drogowskazów.


O książce - Bardzo osobista historia kobiety szukającej miłości, usiłującej pojednać się ze swoją żydowską wiarą i samą sobą. Reva Mann okazała się paskudnym dzieckiem, zakałą porządnej rodziny. Jej dziadek był naczelnym rabinem Izraela, ojciec cieszył się opinią szacownego rabina w Londynie. Tymczasem Reva buntuje się przeciwko przyzwoitemu wychowaniu i wszystkiemu, co wyniosła z domu. Aby żyć po swojemu, zrywa z rodziną i jej tradycjami, popadając w całkowitą skrajność - rzuca się w wir narkotyków i seksualnej swobody. Kilka lat później przychodzi opamiętanie, Reva wstępuje do szkoły dla pobożnych kobiet w Jerozolimie. Chce zapomnieć o błędach młodości i zacząć nowe życie. Wychodzi za mąż za ortodoksyjnego Żyda, zostaje przykładną żoną i matką gromadki dzieci.

W swoich zdumiewająco szczerych wspomnieniach Reva odsłania nam zamknięty świat skrajnie ortodoksyjnego żydostwa. Opisuje, jak swatka raiła jej kolejnych kandydatów i jak wyglądały aranżowane randki ze studentami Talmudu. Bez cienia zażenowania opowiada o rytuałach związanych z małżeństwem, o swojej nocy poślubnej, kodzie zachowań seksualnych i partnerskich obowiązkach.

Reva Mann "Córka rabina. O seksie, narkotych i ortodoksyjnych Żydach opowieść prawdziwa"; Wydawnictwo: Cyklady; Tłumaczenie: Maciej Świerkocki; Format: 140 x 210 mm; Liczba stron: 336; Okładka: miękka; ISBN: 978-83-60279-44-1

KaHa

Wejdź do księgarni

Tagi: Rabin, Żydzi, Żyd, narkotyki, Gady, Sokołowski,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany