Przynęta z małej... dziewczynki

kzarecka

2010-09-26

judaszowe_dziecko_160.Ukazała się u nas książka, która osiem lat temu została wyróżniona nagrodą im. Palle Rosenkratza (owy pan uważany jest za autora pierwszej duńskiej powieści kryminalnej). Jak już zauważyliście mamy zatem do czynienia z kryminałem. "Judaszowe dziecko" to intrygujący thriller o przerażającej zbrodni sprzed lat i dziewczynkach które zniknęły bez śladu. Autorką powieści jest Carol O'Connell (w Prószyńskim inne jej książki ukazały się w latach '90-tych). "Judaszowe..." zapowiada się tajemniczo i mrocznie. Dla miłośników tego gatunku literackiego to pozycja, której nie należy przegapić.


O książce - Lokalny ksiądz zostaje oskarżony i skazany za zabójstwo małej dziewczynki. Ofiarą jest bliźniaczka Rouge Kendalla – w przyszłości miejscowego gliny – wykorzystana seksualnie i brutalnie zamordowana. Jej ciało znaleziono w dniu Bożego Narodzenia.

Piętnaście lat później, znów przed świętami, znikają dwie dziewczynki. Lekarz medycyny sądowej, Ali Racy, wierzy, że skazany ksiądz był niewinny, a prawdziwy zabójca wciąż pozostaje na wolności i ma coś wspólnego ze sprawą. Podejrzewa też, że jedna z zaginionych dziewczynek została wykorzystana jako Judaszowe dziecko – przynęta, dzięki której sprawcy udało się zwabić jej koleżankę.

Rouge, dręczony strasznymi wspomnieniami, angażuje się w śledztwo i postanawia za wszelką cenę odkryć prawdę. Czy uda mu się znaleźć zaginione dziewczynki i ustalić, kto zamordował jego siostrę?

Carol O'Connell "Judaszowe dziecko"; Wydawnictwo: Prószyński; Tłumaczenie: Tomasz Krzyżanowski; Format: 125 x 195 mm; Liczba stron: 432; Okładka: miękka; ISBN: 978-83-7648-459-4

KaHa

Wejdź do księgarni

Tagi: Misterioso, nagroda Edgara Allana Poe, Anthony Award, Deaver, Mankell, Connelly, thriller,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany