Cukiernia pod Amorem raz jeszcze. Równie dobra?

kzarecka

2010-09-30

cieslakowie_160Małgosia Gutowska-Adamczyk napisała bardzo dobrą trzytomową sagę o Gutowie. Jej pierwszą część z podtytułem "Zajezierscy" poznało wielu Polaków. I wielu było zachwyconych opowiadaną przez autorkę historią. Wszystkich tych, którym "Cukiernia pod Amorem" przypadła do gustu, ucieszy zatem wiadomość, że 25 października do sprzedaży trafi druga część sagi - "Cieślakowie" (tak, to jeszcze prawie cały miesiąc czekania, ale... przynajmniej znacie już datę premiery). Jak zapewnia wydawca, tym razem również nie zabraknie pięknych, zdecydowanych kobiet, przełomowych wydarzeń z dziejów naszego kraju i świata oraz ekscytujących historii miłosnych. W maju, specjalnie dla Was, Małgosia napisała: - Mam nadzieję (...), że zachęcę Was doo refleksji nad przeszłością oraz Waszym miejscu w szeregu pokoleń. Także mam taką nadzieję.


O książce - W drugim tomie bestsellerowej sagi autorka przedstawia dalsze losy rodu Zajezierskich. Wraz z jedną z bohaterek wyrusza za ocean, znakomicie odmalowując życie polskich emigrantów na przełomie XIX i XX wieku. Na scenę wkracza również barwna rodzina Cieślaków. Poznamy półświatek złodziejaszków z warszawskiego Powiśla, a także artystyczne środowisko przedwojennych teatrów i kabaretów.

Dorota Koman: - Popłyńmy z Marianną do Nowego Świata, a z Grażyną Toroszyn podbijajmy Warszawę i serca prawdziwych dżentelmenów, wiedząc, że i tak wszystkie drogi prowadzą do Gutowa.

Katarzyna Badowska: - "Cukiernia Pod Amorem" należy do tych książek, które mimo objętości czyta się jednym tchem.

Joanna Hetman: -Powieści zdecydowanie nie można zarzucić nudy, czyta się ją bowiem z zachłannością.

Małgorzata Gutowska-Adamczyk "Cukiernia pod Amorem. Cieślakowie"; Wydawnictwo: Nasza Księgarnia; Format: 135 x 204 mm; Liczba stron: 472; Okładka: miękka; ISBN: 978-83-10-11822-6

KaHa

Kup pierwszą część sagi

Tagi: nie tylko o pisaniu Małgorzata Gutowska-Adamczyk, Cukiernia pod Amorem, 110 ulic, Gutowska-Adamczyk,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany