Ala Makota

kzarecka

2010-09-30

alamakota_160Powróciła. Ala Makota powróciła. Teraz tysiące polskich nastolatek oszaleje. Mimo wszystko powinniśmy się z tego cieszyć, gdyż bohaterka Małgorzaty Budzyńskiej już dawno temu zaczarowała dziewczyny. A zrobiła to w sposób normalny. "Normalny" w znaczeniu "nastolatki mogą być zwyczajnie fajne". Skoro zrobiła to raz, drugi, trzeci i tak dalej, to może i kolejny. A my nie musimy się tego szaleństwa obawiać. Wręcz powinniśmy mu przyklaskiwać. "Maksymalnie ja" ukazało się w dwóch tomach (tytuł mówi przecież sam za siebie.) Poznajcie pierwsze zapiski Ali, o których świat jeszcze nie słyszał, o szkolno-domowych przepychankiach przyjaźniach, problemach, marzenia.


O książce - Poznamy pierwsze zapiski Ali Makoty, wcześniejsze niż N"otatnik sfrustrowanej nastolatki" – zupełnie nowe i pełne zwariowanych wydarzeń. Mamy wreszcie polską, wydawać by się mogło, zwyczajną dziewczynkę, która w lekki, zabawny sposób opisuje swój świat – rodzinę (w tym dwóch starszych braci), szkołę z nauczycielami i nieznośnymi kolegami, przyjaźnie i pierwsze uczucia. Ala uwielbia wszelkiego rodzaju złote myśli, które wprowadza do swojego "dziennika". Te krótkie aforyzmy stanowią dodatkową atrakcję obu książek, są i zabawne, i mądre, i zachęcają do refleksji.

O Ali w skrócie i na szybko:

  • Jestem wyjątkowa, bo… jestem maksymalnie sobą
  • Moje plany na jutro… znaleźć swoją drugą połówkę
  • Nie ma nic gorszego niż… przeprowadzka najbliższej przyjaciółki
  • Jestem… mądrzejsza niż dwóch moich starszych braci razem wziętych
  • Obawiam się że… mam kota na punkcie pisania
Na oficjalnej stronie ulubienicy nastolatek - Makota.com.pl - znajdziecie interesujące konkursy.

Małgorzata Budzyńska "Ala Makota. Maksymalnie ja"; Wydawnictwo: Znak; Format: 125 x 205 mm; Liczba stron: 252; Okładka: miękka; ISBN: 978-83-240-1431-6

KaHa

Kup książki

Tagi: Małgorzata Budzyńska, Niania w Nowym Jorku, 110 ulic, książka dla młodzieży,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany