Pierwsza dama

kzarecka

2010-10-03

amerykanska_zona_160Autorka "Szkoły uczuć" (kto pamięta ten bestseller?) przedstawia swoją najnowszą powieść - "Amerykańską żonę" (w Stanach Zjednoczonych książka zbiera dobre recenzje; jak będzie u nas?). Cytując wydawcę: - Kulisy amerykańskiej polityki, świat intryg i tajemic Białego Domu oraz zrodzony z fascynacji postacią Laury Bush poruszający portret niezwykłej kobiety. To tak pokrótce. Ach, zapomniałabym przypomnieć wam nazwisko autorki! Już naprawiam błąd - Curtis Sittenfeld (nie każdy przecież pamiętać, czy wiedzieć musi).O książce - W dniu, który może okazać się najważniejszym w prezydenturze jej męża, Alice Blackwell zastanawia się nad dziwną i nieprawdopodobną drogą, która zawiodła ją do Białego Domu - i reperkusjami życia, które, jak sama mówi, "niemal przeczyło samo sobie". Kiedy mąż Alice nieoczekiwanie zostaje prezydentem, kobieta znajduje się nagle w sytuacji, do której nigdy nie dążyła, i na której jej nie zależało - zdobywa władzę, wpływy ma i przywileje, ale zaczyna też boleśnie odczuwać spoczywający na niej ciężar odpowiedzialności. W ciągu dwóch burzliwych i kontrowersyjnych kadencji męża w Białym Domu na Alice czeka niejedno wyzwanie i niejedna rozterka. Bo czy można jednocześnie kochać męża i nie zgadzać się z nim w zasadniczych sprawach? Jak żyć, gdy osobiste przekonania kłócą się z publicznym wizerunkiem?

Amerykańska żona to wyśmienicie napisana powieść, w której problemy rasowe, podziały społeczne, bogactwo i wymagania stawiane przez los tworzą wspaniałą całość - powieść, w której nieoczekiwane staje się nieuniknione, zaś rozkosze i cierpienia, jakie niosą ze sobą intymność i miłość ukazane są otwarcie, bez żadnych niedomówień.

Curtis Sittenfeld "Amerykańska żona"; Wydawnictwo: Sonia Draga; Tłumaczenie: Katarzyna Petecka-Jurek; Format: 143 x 205 mm; Liczba stron: 576; Okładka: miękka; ISBN: 978-83-7508-255-5

KaHa

Kup książkę

Tagi: Biały Dom, Bush, prezydent, pierwsza dama,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany