René Goscinny kontra Jean-Philippe Arrou-Vignod

kzarecka

2010-10-11

arrou_jaski_160Co napisał René Goscinny, wie prawie każde czytające dziecko. "Mikołajek" - oczywiście. Oj zrobił furorę na całym świecie ten urwis, oj zrobił. Samotny jednak nie pozostał. Sporą konkurencję zaczęli mu robić Jaśki (podobieństwo podobno jest bardzo uderzające). Jean-Philippe Arrou-Vignod, który dzieciństwo spędził z pięcioma braćmi, po wielu, wielu latach stworzył - na ich i swoje podobieństwo - bohaterów książki dla dzieci "Jaśki". U nas opowiadania, które w rodzimej Francji sprzedały się w nakładzie ponad 300 tysięcy egzemplarzy, ukazały się dzięki wydawnictwu Znak. Zapraszam zatem do zapoznania się z historiami "nowych kumpli Mikołajka"


O książce - Kiedy w rodzinie ma się sześciu chłopaków, nie da się nudzić nawet przez sekundę. Zwłaszcza z Janem-A, który zawsze chce być szefem, z klubem tajnych agentów Jana-B, Janem-C, który nigdy nic nie rozumie, z Janem-D zwanym Demolką, złotymi rybkami Jana-E, i Janem-F, który nie przestaje płakać... Nie mówiąc już o przeprowadzce, bijatykach z bandą Castorsów i kuzynami Fougasse'ami o odstających uszach... Na całe szczęście tata to złota rączka, a mama jest bardzo zorganizowana.

Książka Arrou-Vignoda to świetna zabawa dla całej rodziny. Perypetie Jaśków na pewno rozbawią wszystkich fanów Mikołajka.

Jean-Philippe Arrou-Vignod "Jaśki"; Wydawnictwo: Znak; Tłumaczenie: Joanna Schoen; Format: 144 x 205 mm; Liczba stron: 360; Okładka: twarda; ISBN: 978-83-240-1450-7

KaHa

Wejdź do księgarni

Tagi: Goscinny, Mikołajek, Nowe przygody Mikołajka, posłuchaj Stuhra, Asy Empiku, książka dla dzieci,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany