Duże dzieci, czyli 101 rzeczy, które musisz zrobić, zanim dorośniesz

kzarecka

2010-10-19

101_rzeczy_160"Dorośli to tak naprawdę duże dzieci" - czytam we wstępie do niezwykle interesującej publikacji wydawnictwa Wilga ("101 rzeczy, które musisz zrobić, zanim dorośniesz"). Sztuka przetrwania, majsterkowanie, eksperymenty, sztuczki, gadżety. Chcecie wyhodować kryształy? Nic trudnego. Chcecie przeprowadzić analizę... DNA? Nic bardziej prostszego. To publikacja, która zachwyci dzieci, zainteresuje wasze nastoletnie pociechy, wreszcie - być może pobudzi do działania was samych. Autorzy zachęcają do pierwszych kroków, bo przecież to od nich się wszystko zaczyna.


O książce - To jest książka, o której Adam Słodowy mógłby tylko marzyć! Książka idealna dla spryciarzy - majsterkowiczów, ciekawskich eksperymentatorów, miłośników sztuczek i żartów, nietypowych gadżeciarzy i tych, którzy w krótki weekend chcieliby przeżyć wielką wyprawę życia.

wilga1_620

Oto kilka, spośród mnóstwa, propozycji zabaw: zrób latawiec, huśtawkę, domek dla lalek, samolot z papieru, animację na kartach książki, naucz się żonglować, zostać autorem kryminału, rozpal ogień bez zapałek, sprzedaj stare rzeczy, wyhoduj kryształ, skonstruuj kompas, rozpuść ząb w coli, zrób baterię, wygraj spór, zaczaruj monety, zbuduj radio, rób żarty, naucz się sztuczek karcianych i szyfrów w korespondencji, naucz się alfabetu Morse'a i podstaw pierwszej pomocy...


wilga2_620
"101 rzeczy..." to książka podzielona na sześć obszernych rozdziałów: majsterkowanie, rozrywka, nauka, gadżety, sztuczki i survival, które składają się na ogromną instrukcję do świetnej zabawy zarówno dla dziewczyn, jak i chłopaków. Ta książka rozbudza wyobraźnię, ćwiczy logiczne myślenie, umiejętność planowania oraz sprawności manualne. Wygodny format ułatwia korzystanie z doskonale opisanych i dokładnie zilustrowanych pomysłów, podpowiedzi i sztuczek.

wilga3_620

George Ivanoff, Sofija Stefanovic,Peter Taylor "101 Rzeczy, które musisz zrobić, zanim dorośniesz"; Wydawnictwo: Wilga; Format: 260 x 290 mm; Liczba stron: 183; Okładka: twarda;ISBN: 978-83-259-0235-3

KaHa

Kup książkę

Tagi: Wilga,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany