Clarkson nie tylko o pedałach

kzarecka

2010-11-02

doprowadzony_do_szalu_160W połowie listopada na księgarskie półki trafi kolejna książka Jeremy'ego Clarksona. Na okładce widnieje napis "Wielomilionowy bestsellerowy fenomen". Hm... Nic w tym dziwnego. Top Gear, którego siłą napędową jest Clarkson, jest jak "zaganiacz czytelników". A że program trzyma się świetnie... W zbiorze felietonów zatytułowanym "Doprowadzony do szału" znajdziecie wiele tekstów (książka liczy ponad 450 stron). Zarówno "samochodowych", jak i "życiowych", jak choćby "Dlaczego lepiej nie wybierać się na drinka z posiadaczem telefonu BlackBerry?" czy "Czy uwertura Rok 1812 Czajkowskiego jest rzeczywiście lepsza od piosenki Gdzieżeś ty bywał, czarny baranie?".


O książce - Przygotujcie się na ostrą jazdę! Clarkson właśnie powrócił! I już za chwilę podzieli się z wami tym, co leży mu na sercu. A jest tego trochę... Dowiecie się, między innymi:

  • na czym polega przypadłość zwana "syndromem choinki"
  • co wspólnego z powodzeniem u kobiet ma hipoteza Poincarégo
  • czy zwykła sofa może przebyć więcej mil niż Boeing 747
  • jak brzmi jeden z najlepszych niemieckich dowcipów
  • dlaczego każdy powinien spędzić weekend z koparką

No i rzecz jasna będzie też o samochodach. Przeczytacie o tych, które powodują mimowolne opadanie szczęki, olśniewają swoim pięknem, imponują osiągami albo... są po prostu bardzo fajne. No dobrze, pojawi się tu też trochę motoryzacyjnych porażek.

Książka "Doprowadzony do szału" to Jeremy Clarkson z pedałem gazu wciśniętym do dechy. Zapnijcie więc pasy i trzymajcie się mocno. Wjeżdżacie do strefy szalonego, nieopanowanego śmiechu.

Publikacja dostępna również w wydaniu kolekcjonerskim (z filmem na DVD – "Pojedynek")

Jeremy Clarkson: - Witajcie! Mój nowy film, Pojedynek, w całości dotyczy rozmaitych wyzwań i zasadniczych kwestii. Który samochód robi najwięcej dymu, gdy ślizga się bokiem – Lamborghini Murcielago SuperVeloce, a może Vauxhall VXR8 Bathurst S? Który najbardziej nadaje się do driftingu? Jaguar XKR, Lotus Evora, Audi R8 czy BMW M3? Żeby się tego dowiedzieć, przemierzyłem kawał świata – od skąpanej w słońcu Hiszpanii po Silversotne, po drodze zahaczając o Oksford i… Swindon.

Będzie tu trochę poważnych eksperymentów naukowych. Czy Stig potrafi ślizgać się samo-chodem mając na nogach kalosze? Czy as Formuły 1, Anthony Davidson, może wprowadzić samochód w ślizg jadąc w łyżwach? Kto jest najlepszy w jeździe terenowej? Prezenterka wia-domości Kate Silverton, rugbista Matt Dawson, piosenkarz Ronan Keating czy może ja? Zo-baczycie też, jak Aston Martin V12 Vantage ściga się na sto metrów z najszybszym skrzy-dłowym, Tomem Varndellem.

No i w końcu chwycą się za kaski i łby Tiff i Stig. Tak – ubrany na biało kierowca wyścigowy połączy wraz ze mną swoje siły, by zmierzyć się z Vicki Butler-Henderson i Tiffem Needellem z programu Fifth Gear. Jedną z konkurencji będzie makabryczny test samochodowy, a ja wycisnę wszystko z rozpędzającego się do 305 km/h Astona Martina DBS, by pokonać Vicki w kosztującym 150 tys. funtów Ferrari California. Zorganizuję też rajd na drogach publicznych – ja w Fordzie Focusie RS przeciwko Jego Stigowskości w Lamborghini Gallardo Spyder. Kto wygra?

To jeszcze nie wszystko. Co najpierw spadnie na ziemię z wysokości 45 metrów – jednopen-sówka czy… Ford Scorpio? No i czy można wrócić do domu w starym rzęchu nie spalając ani kropli paliwa tylko stosując… katapultę? Będzie też okropny wypadek z udziałem Morrisa Mariny i fortepianu, a wszystko inne po prostu wyleci w powietrze. Łącznie z Ronanem Ke-atingiem. Miłego oglądania!

czas trwania: ok. 77 min, format obrazu: 16:9, ścieżki dźwiękowe: oryginalna / polski lektor / specjalna "więcej aut, mniej muzyki" napisy: polskie / angielskie dodatki: wygaszacz ekranu PC / zdjęcia

Jeremy Clarkson "Doprowadzony do szału"; Wydawnictwo: Insignis Media; Tłumaczenie: Tomasz Brzozowski, Roman Palewicz; Format: 140 x 210 mm; Liczba stron: 456; Ilustracje: kolorowe; Okłąaka: miękka; ISBN: 978-83-61428-25-1

KaHa

Kup książki autora

Tagi: Clarkson, Richard Hammond, Top Gear, felietony,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany