Kajtek i Koko w Klasyce Polskiego Komiksu

kzarecka

2007-06-26

"Śladem białego wilka" to szósty tom komiksów Janusza Christy ukazujący się w kolekcji Klasyka Polskiego Komiksu. W albumie znajduje się opowieść, która w latach 60. ukazywała się na łamach "Wieczoru Wybrzeża", a dwadzieścia lat później została wznowiona w trzech zeszytach. Obecne wydanie zawiera wszystkie części komiksu. W "Kajtek i Koko - Śladem białego wilka" nie ma jednak elementów fantastycznych. Tym razem Janusz Christa zastąpił je typową opowieścią detektywistyczno-szpiegowską.


O albumie: - Kajtek i Koko zostają wysłani, aby zbadać sprawę tajemniczego białego wilka, który pojawia się na Mazurach. Od razu zostają wplątani w skomplikowaną intrygę związaną z domniemanym skarbem, schowanym w poniemieckich bunkrach. Muszą stawić czoło nie tylko szajce przestępców, ale także milicji, która uważa ich za groźnych przestępców. Oprócz ucieczek i pogoni, strzelanin i podstępów, Christa jak zwykle nasycił swój komiks humorem i delikatną ironią, odnoszącą się do warunków ówczesnej polskiej rzeczywistości. Album udowadnia, że Christa jest nie tylko klasykiem polskiego komiksu fantastycznego, ale również kryminalnego.

Janusz Christa - debiutował dokładnie pół wieku temu jednostronicowymi historyjkami "Kuku-Ryku". Później rozpoczął współpracę z magazynem "Wieczór Wybrzeża", gdzie publikował "Kajtka-Majtka", a następnie "Kajtka i Koka". Swoich najsłynniejszych bohaterów, czyli Kajka i Kokosza, stworzył w 1972 roku. Pod koniec maja tego roku ten znakomity rysownik komiksów został odznaczony medalem Gloria Artis.

Janusz Christa "Kajtek i Koko - Śladem białego wilka"; Wydawnictwo: Egmont; Scenariusz i rysunki: Janusz Christa; Format: 175 x 265 mm; Liczba stron: 160; Okładka: twarda; ISBN: 978-83-237-2922-8

KaHa

Tagi: Janusz Christa, Kajtek i Koko, śladem białego wilka, komiks, album, książka, egmont, Kajtek-Majtek, Kuku-ryku, Gloria Artis, Klasyka Polskiego Komiksu,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany