Niepokonana Beatrix

kzarecka

2010-11-09

powiastki_beatrix_potter_160Z wielką przyjemnością informuję - w księgarniach jest już najnowsza książka Wilgi (zdecydowanie polecam publikacje wspomnianego wydawnictwa, którego książeczki wielokrotnie kupowałam dla swojego dziecka). To dzieło, bo tak należy je nazwać, nosi tytuł "Powiastki Beatrix Potter". A składają się na nie, oprócz tekstów już publikowanych (jak choćby te najbardziej znane historie o Króliku Piotrusiu), cztery nowe utwory. "Życie bywa najpiękniejszą z bajek" - tak reklamowano wyświetlany trzy lata temu w polskich kinach film "Miss Potter" (w roli pisarki wystąpiła Renee Zellweger; nominowana zresztą między innymi do Złotego Globu). Nieco zmieniając te hasło, teraz można rzec: "Powiastki są najpiękniejsze z bajek". I bez dwóch zdań - to prawda!


O książce - Luksusowe wydanie w sztywnym, eleganckim etui zawiera wszystkie utwory Beatrix Potter – angielskiej autorki z przełomu XIX i XX wieku, zafascynowanej sztukami pięknymi i historią naturalną. Z pasją obserwowała zwierzęta, studiowała ich zachowania. Z tej inspiracji powstały opowiadania i przepiękne ilustracje autorki.

"Powiastki Beatarix Potter" to zbiór dwudziestu trzech opowiadań i wierszy o przygodach Piotrusia Królika i jego leśnych przyjaciół. Tom zawiera kompletne teksty i ilustracje, zgodne z wersją oryginalną, ułożone w porządku, w jakim publiko­wano je po raz pierwszy, aby można je było prze­czytać we właściwej kolejności.
Dodatkowo każdy utwór poprzedzono krótkim wprowa­dzeniem, przedstawiającym jego genezę.
To klasyczna książka dla dzieci, która przyciąga na zawsze czytelników w każdym wieku.

Niezrównane tłumaczenie Małgorzaty Musierowicz przenosi nas w świat starej, tradycyjnej Anglii. Dzięki jej kunsztowi poznajemy konkretne miejsca, osoby lub zdarzenia z życia autorki wplecione w powiastki o małych zwierzętach: Wiewiórku Orzeszku, Beniaminie Trusiu, Kaczce Tekli Kałużyńskiej, Tomku Kociaku i wielu, wielu innych.

Grzegorz Leszczyński: - Księga po prostu imponuje kunsztem edytorskim, to jest dzieło bibliofilskie! Mam nadzieję, że będzie ozdobą każdej biblioteki. Niedługo Boże Narodzenie, dzieci obkupione już na wszystkie inne możliwe sposoby mogą dostać piękną książkę, mądrą i kuszącą pod każdym względem. I mam nadzieję, że dostaną!

Beatrix Potter "Powiastki Beatrix Potter"; Wydawnictwo: Wilga; Tłumaczenie: Małgorzata Musierowicz; Format: 200 x 260 mm; Liczba stron: 400; Okładka: twarda; ISBN: 978-83-259-0108-0

KaHa

Kup książkę

Tagi: dzieci, książka dla dzieci, targi dla dzieci i młodzieży, Musierowicz, Książka o Hani, Sprężyna, film,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany