Autor, który wyprzedził na listach bestsellerów Dana Browna

kzarecka

2010-11-16

ford_county_160Dan Brawn i jego książki szalały na listach bestsellerów. Na ostatnią - "Zaginiony symbol", czytelnicy czekali z zapartym tchem (później dostawali duszności, gdy widzieli, jak potężne różnice cenowe - dotyczące oczywiście powieści - są w księgarniach i sklepach). Nie każdy jednak wie, że na listach bestsellerów "Zaginiony symbol" wyprzedzała inna książka - "Powrót do Ford County". Jej autorem jest John Grisham. W opowieściach z Missisipi Grisham wrócił do miejsca akcji swojej pierwszej powieści - "Czas zabijania". Jak się okazuje, powrót jest wielki. Autor wstrząsa, wzrusza, rozśmiesza, przykuwa uwagę i raz jeszcze udowadnia, że jest pisarzem dla wszystkich: dla miłośników sensacyjnej intrygi i dla wytrawnych znawców literatury.

O książce - Cichy urzędnik, który staje się postrachem kasyn… Dramatyczna rodzinna wyprawa po syna marnotrawnego… Sfrustrowany prowincjonalny prawnik, który dostaje szansę na interes życia… Śmieszny chłopak, którego powrót wywołuje burzę w spokojnym miasteczku… Od pierwszego opowiadania - gdy pewien prawnik nie całkiem z własnej woli wchodzi do pokoju pewnego chłopca, po ostatnie - gdy niezwykli krwiodawcy wyruszają w swą groteskową podróż, John Grisham odsłania cały wachlarz emocji i tworzy galerię zapadających głęboko w pamięć postaci. Jest tu dobroć i miłość, rozpacz i zemsta, śmieszność i patos. Są prości farmerzy i cyniczni prawnicy. Ludzie nikczemni i wielkoduszni. Jest frapująca fabuła i przewrotny finał. Grisham bywa oskarżycielski i współczujący, pełen smutnej zadumy nad ludzkim losem, nad ludzką małością i wielkością.

W ciągu 23 lat John Grisham wydał 25 światowych superbestsellerów przełożonych na 38 języków. Między wielkie thrillery prawnicze ("Firma", "Raport pelikana", "Klient") wplatał książki z zupełnie innych gatunków: od autentycznej historii walki prawnika o niewinnego człowieka skazanego na karę śmierci ("Niewinny"), po powieść dla młodych czytelników ("Theodore Boone. Młody prawnik").


John Grisham "Powrót do Ford County. Opowieści z Missisipi"; Wydawnictwo: Amber; Format: 148 x 210 mm; Liczba stron: 336; Okładka: miękka; ISBN: 978-83-241-3778-7

KaHa

Kup książkę

Tagi: Grisham, Dan Brown, lista bestsellerów, Firma,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany