Jestem sobie mały miś, gruby miś, znam się z dziećmi nie od dziś

kzarecka

2010-11-16

mis_uszatek_16025 listopada przypada Światowy Dzień Pluszowego Misia (i imieniny Katarzyny - to tak na marginesie). Święto przyjemne, zwłaszcza dla dzieci. Natomiast już 17 listopada do księgarń trafi wznowienie "Zaczarowanego Kółka Misia Uszatka" Czesława Janczarskiego. I co ważne - z oryginalnymi ilustracjami Zbigniewa Rychlickiego! Książka pierwszy raz była wydana pół wieku temu... Cieszyć powinien również fakt, że W.A.B. przygotowuje kolejne wznowienia przygód Uszatka. Naszego rodzimego misia kochają już pokolenia. Jeśli Wasze dzieci jakimś cudem jeszcze nie znają bohatera z klapniętym uszkiem, na 25 listopada macie prezent jak znalazł!


O książce - W Zwierzątkowie zawsze jest wesoło. Mieszka tu Miś Uszatek ze swoimi przyjaciółmi. Właśnie świętują Nowy Rok. Z tej okazji Miś otrzymuje prezent - zaczarowane kółko. Dzięki niemu będzie mógł podróżować po całym świecie! Bo kółko przeniesie go, gdzie tylko będzie chciał. Uszatek wypowiada więc zaklęcie, bierze kółko w łapkę i... tafia do kraju Eskimosów. Tam poznaje swojego krewnego - białego niedźwiedzia, który wcale nie jest dobrym misiem. Nie pozwala innym jeść ryb. Miś będzie musiał z nim poważnie porozmawiać. A to dopiero początek przygód i podróży. Pewnego dnia zdarza się jednak nieszczęście - zaczarowane kółko wpada do wody. Jak zakończy się akcja ratowania magicznego podarunku?

Pełna wdzięku opowieść o marzeniach, rzeczach możliwych i niemożliwych, i o tym, że radość jest najpełniejsza, kiedy przeżywa się ją z przyjaciółmi.

Czesław Janczarski "Zaczarowane Kółko Misia Uszatka"; Wydawnictwo: W.A.B.; Ilustracje: Zbigniew Rychlicki; Format: 190 x 255 mm; Liczba stron: 80; Okładka: twarda; ISBN: 978-83-7414-883-2

KaHa

Kup książki autora

Tagi: Kubuś Puchatek, książka dla dzieci, targi dla dzieci i młodzieży, Książka o Hani, Powiastki Beatrix Potter,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany