Podróba Merde?

kzarecka

2010-11-16

anglikwparyzu_160Anne Robinson, prezenterka angielskiej telewizji, powiedziała: "Obłędne!". Najmłodszy z Pythonów, czyli aktor Michael Palin, stwierdził z kolei: "Strasznie śmieszne". Może zatem nie należy podejrzewać, że "Anglik w Paryżu" to wtórnik "Merde!" (choć i jedna, i druga książka opowiada o roku spędzonym we Francji przez osobinka płci męskiej narodowości angielskiej) i że dostajemy produkt o nowej jakości. Jedno jest pewne - jest zasadnicza różnica między publikacjami Michaela Sadlera i Stephena Clarke'a - pierwszy opisał swoje przeżycia, drugi stworzył bohatera fikcyjnego.


O książce - Urodzony na południowym wybrzeżu Anglii, niedoszły paryżanin, Michael Sadler wybrał się na rok do stolicy światła, aby pobierać nauki w tajemniczych, kontynentalnych obyczajach. Parkowanie w trzecim rzędzie, degustacja win w Bon Marché, trzymanie fasonu podczas diner bourgeois, obrona bramki w trakcie wynikłego z tejże kolacji "niebezpiecznego związku" - każde z tych wyzwań jest naszpikowane miksturą brytyjskiego dystansu w galijskim sosie. Szorstki i wrażliwy, naiwny i poinformowany, Anglik w Paryżu jest ostrym, dowcipnym oraz czułym spojrzeniem na Francję i jej odmienność.

Urocza i fenomenalnie dowcipna relacja Anglika z roku spędzonego w Paryżu. Stawienie czoła przerażającemu ruchowi ulicznemu, trzymanie fasonu podczas mieszczańskiej kolacji czy romans z wyrafinowaną Paryżanką to zaledwie część perypetii Michaela Sadlera, profesora języka francuskiego, w stolicy Francji. Świetnie podpatrzony i niezwykle zabawny, Anglik w Paryżu zachwyci miłośników Francji oraz wielbicieli brytyjskiego dowcipu.

Michael Sadler "Anglik w Paryżu"; Wydawnictwo: Pascal; Tłumaczenie: Andrzej Zakrzewski; Format: 129 x 198 mm; Liczba stron: 208; Okładka: miękka; ISBN: 978-83-7513-819-1

KaHa

Kup książkę

Tagi: Merde, Stephen Clarke, Rok w paryżu, Bridget Jones, Python,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany