Bezimienny, czyli opowieść o debiucie, który kusi

kzarecka

2010-11-16

las_dusz_160Przeróżnymi ścieżkami docierają do nas informacje o książkach. Ta dotycząca powieści, której personalii autora raczej nikt z was nie zna (Dariusz Szymaszek), miała drogę krętą. Najważniejsze jednak, że dotarła pod właściwy adres. Dzięki temu teraz wy możecie zapoznać się z wiadomościami na temat "Lasu Dusz". Czy czeka na was coś szczególnego? Odpowiedzieć musi każdy osobiście. Czy warto poświęcić książce uwagę? Oczywiście. Choć mną kierują pobudki w stylu "miasto kopalń, miedzi, tąpnieć i górników", dodam, iż mimo wszystko może być rzeczywiście intrygująco i ciekawie.


O książce - Co byście zrobili, gdyby cały wasz świat legł w gruzach? Gdzie byście poszli, gdyby każde znane wam miejsce zamieniło się w piekło, a ból wspomnień rozdzierał wasze dusze na strzępy? Czy zakończylibyście swoją ziemską wędrówkę? Czy raczej znaleźlibyście swój azyl w szaleństwie, zamknięci za żelaznymi bramami ośrodka dla obłąkanych? A może, tak jak Liam, odcięlibyście się od świata, zbudowali dom na leśnej polanie, gdzie nikt by was nigdy nie odnalazł?

Liam - zamknięty w sobie odludek, którym matki pobliskiej miejscowości straszyły niegrzeczne dzieci. Przeklęty przez wielu, zapomniany niemal przez wszystkich. Niemal… Pozory normalności oraz kruchy spokój runęły z impetem, gdy na polanie pojawił się ranny chłopiec. On jako pierwszy poprosił Liama o pomoc – jako pierwszy, lecz nie ostatni. Liam ich nie chciał, nie zapraszał, lecz los wybrał za niego. Gdy ludzie go przekreślili, pojawili się Oni. Ostatnia walka dobra ze złem właśnie miała się rozpocząć i nikt nie pytał, czy Liam ma ochotę odegrać w tej wojnie decydującą rolę. Przeznaczenie rzuci go w otchłań, by ukazać mu jego prawdziwą naturę.

Dariusz Szymaszek (dla czytelników PL): - Jest to jedna z historii, którą pamięta się doskonale….. Jedna z tych, które dziadek opowiada w mroźny wieczór przy cieple bijącym z kominka; jedna z tych, które pisane są w czasie przeszłym, choć ma się wrażenie, że mogą się wydarzyć w każdej chwili i w dowolnym miejscu. Raz opowiedziana pozostaje na zawsze – żyje z nami i koło nas, rodzi się za każdym razem, gdy powracamy do niej w myślach.

Wiele lat nie wystarczyło Liamowi, aby uporać się z przeszłością. Pozorny spokój do jakiego udało mu się dojść na leśnej polanie, jedynie z psim przyjacielem u boku, burzy pojawienie się zabłąkanego chłopca. Jakże niezwykła i niezrozumiała
jest jego prośba. Liam ma go obronić przed Bezimiennymi, pomóc przejść na drugą stronę lasu, nad urwisko…. Nic nie rozumiejąc, wbrew sobie i zdrowemu rozsądkowi, spełnia życzenie chłopca, a ten znika nad przepaścią, pozostawiając po sobie jedynie czarny diament. Pół roku upływa w pozorach normalności, jednak kolejni goście nie przestają odwiedzać leśnej polany – Sam, Amanda, Monika, Adam
– pojawiają się wciąż z tym samym błaganiem na ustach. Bezimienni, nowi przybysze oraz niezrozumiałe wydarzenia stanowią elementy układanki, której Liam długo nie może poskładać. Dopiero bitwa, którą ma stoczyć, walka nie tylko z Bezimiennymi, ale przede wszystkim z samym sobą, ze swoja przeszłością, pozwala mu poznać rolę czarnych diamentów, Bezimiennych i przeszłości, z którą nigdy się nie pogodził. Liam żyje w czasach, gdzie wieczność jest tylko dla wybranych, a przeznaczenie bierze co swoje bez mrugnięcia okiem.

Drogi Czytelniku, dlaczego warto sięgnąć po "Las Dusz"? Bo to powieść nietuzinkowa, odizolowana od szarości i przytłaczającej rzeczywistości. Jest to książka dla kogoś szukającego nowego spojrzenia na znane sprawy, chcącego spędzić kilkanaście godzin w świecie pełnym porywczych emocji i tajemnic. "Las Dusz" to próba znalezienia odpowiedzi na podstawowe pytania, od których zależy znacznie więcej, niż nasza przyszłość.

Dariusz Szymaszek "Las Dusz"; Wydawnictwo: Radwan; Okładka: miękka; ISBN: 978-83-89938-73-2

KaHa

Wejdź do księgarni

Tagi: Debiut,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany