Co zrobisz jutro?

kzarecka

2010-11-18

marias_160Javier Marias jest pisarzem tłumaczonym na wiele języków, zdobywcą wielu nagród i znanym w wielu krajach. W Polsce jego książki (nieliczne) wyszły na początku tego dziesięciolecia. Zatem u nas, owszem, nazwisko jest kojarzone, ale z pewnością większość czytelników nie jest pewna, z kim ma do czynienia. Przerazić wtedy może ich fakt, że Maris uważany jest za "jednego z najwybitniejszych współczesnych żyjących pisarzy świata" (jednak jak się okazuje, takim mianem określił go jeden krytyk). Mimo wszystko z pewnością nie zaszkodzi przeczytać "Twoją twarz jutro" i przekonać się na własnej skórze, czy Mariasa wywyższać, czy postawić w licznej grupie pisarzy dobrych lecz nie wybitnych.


O książce - Hiszpan, który kiedyś był wykładowcą na Uniwersytecie w Oksfordzie, po rozstaniu z żoną wraca do Anglii. Zostaje współpracownikiem tajemniczej grupy o niesprecyzowanych zadaniach, której codzienna działalność polega na analizowaniu charakterów i osobowości konkretnych ludzi, by przewidzieć ich zachowania w przyszłości, czyli ich twarz jutro. To oś fabularna pierwszego tomu trzyczęściowej powieści Javiera Maríasa, pasjonujących rozważań o prawdzie i kłamstwie, zdradzie i zaufaniu jako podstawowych wyznacznikach relacji między ludźmi. I o wielkiej mocy sprawczej języka.

Javier Marias "Twoja twarz jutro"; Wydawnictwo: Sonia Draga; Tłumaczenie: Ewa Zaleska; Format: 143 x 205 mm; Liczba stron: 446; Okładka: twarda; ISBN: 978-83-7508-267-8

KaHa

Wejdź do księgarni

Tagi: Sonia Draga, jeden z najwybitniejszych,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany