Mój Dom, to te szare ulice?

kzarecka

2010-11-25

rok_w_poziomce_160Było już kilka opowieści o Domach. TYCH Domach. Tych, o których się marzy. Tych, na które czeka się całe życie. Tych, które niosą radość. Tych, które trzeba postawić na nogi. I kilka tych opowieści było inspirowanych własnymi doświadczeniami autorów. Tym razem jest podobnie. Katarzyna Michalak przyznaje, że jej najnowsza powieść miała być autobiograficzna. Pomysł nieco uległ zmianie, ale pisarka i tak pojawia się na stronicach we własnej osobie. Tytuł powieści - "Rok w Poziomce". Nigdy nie wiadomo, jaką ceną mają marzenia, ile trzeba zapłacić za miłość i co tak naprawdę okaże się w życiu cenne.


O książce - Poznamy historię Ewy – trzydziestokilkuletniej kobiety po przejściach, która zakochuje się domu znalezionym w podwarszawskiej miejscowości. Jest tam wszystko co powinien posiadać prawdziwy dom: odpowiedni nastrój, piękna, chodź nieco zaniedbana architektura, malownicze otoczenie, śpiew ptaków i jeszcze to nieuchwytne coś… Niestety, jak to często w życiu bywa, Ewie brakuje pieniędzy nie tylko na remont wymarzonego domu, ale i na jego zakup. Los jednak uśmiecha się do niej i Ewa dostaje propozycję dobrze płatnej pracy od swojego przyjaciela, który jest właścicielem wydawnictwa. Głównym jej zadaniem ma być wykreowanie prawdziwego bestsellera w krótkim czasie. Na horyzoncie pojawia się wkrótce odpowiednia Autorka wraz z chwytającą za serce książką. Ewa postanawia spełnić wreszcie swoje marzenie i zamieszkać w ukochanym domu. Ale jak wszystko w życiu, to marzenie ma również swoją cenę: po drodze pojawia się całe mnóstwo komplikacji i nieoczekiwanych zwrotów akcji, zwłaszcza w życiu prywatnym bohaterki i jej przyjaciół. Na horyzoncie czekają nie tylko zadania związane z pracą w wydawnictwie, ale i pojawią się uczucia. I tu zaczynają się prawdziwe przygody.

"Tak, ścieżka mego życia wypełniona jest magią i marzeniami. Bez marzeń byłabym pyłem na wietrze. Bez magii nie byłoby marzeń. Krąg się zamyka. A pośrodku kręgu ja. I Dom. Pora ruszyć w drogę. Do Domu".

Katarzyna Michalak: - W październiku zeszłego roku zamieszkałam w moim wymarzonym domku. Od czasu do czasu, gdy coś mnie zachwyciło – a to pierwsza burza nad Poziomką, a to karmnik pełen ptaków, sarna podchodząca pod ogrodzenie, śnieg do połowy bramy, wesoły pociąg relacji Urle – Warszawa – siadałam i pisałam parę stron, by pamiętać, kolekcjonować te perełki.

Katarzyna Michalak "Rok w Poziomce"; Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie; Format: 123 x 197 mm; Liczba stron: 312; Okładka: miękka; ISBN: 978-83-08-04542-8

KaHa

Wejdź do księgarni Godi

Kup książkę w Albertusie

Tagi: Kalicińska, Dom nad rozlewiskiem, Gutowska-Adamczyk,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany