Każdy ma przy sobie anioła

kzarecka

2010-12-13

okruchy_160.Oto książka, która w tym roku była nominowana do nagrody RNA - najlepszego romansu. A że świat nie stoi tylko na thrillerach, kryminałach, publikacjach z wątkami komediowymi, reportażach, poradnikach i tak dalej, wspomnieć o niej również warto. "Okruchy przeszłości". Niewykła historia o miłości, poszukiwaniu prawdy i mocy przebaczania. Powieść wyszła spod pióra Rachel Hore. Czy przypadnie wam do gustu? Musicie ocenić sami. A jeśli nie wam, to może komuś, kto lubuje się w ciepłych opowieściach. Prezent na nadchodzące święta z głowy.O książce - Na wystawie w starej pracowni witraży Minster Glass w Londynie wisi popękany anioł ze szkła. Tak jak on, życie właścicieli pracowni także jest pełne rys i pęknięć: matka głównej bohaterki książki - Fran Morrison - zmarła, gdy dziewczynka była mała, a ojciec przez całe życie unikał rozmów o żonie i okolicznościach jej śmierci. Fran dawno już uciekła z tego smutnego domu i podróżowała po świecie, grając w orkiestrach filharmonicznych. Teraz jednak ojciec ciężko zachorował i młoda kobieta musi wracać do Londynu i Minster Glass.

Postanawia zająć miejsce ojca w pracowni i wraz z jego pomocnikiem, Zackiem, podejmuje się rekonstrukcji strzaskanego witraża z pobliskiego kościoła. Składając szklane okruchy, odkrywa historię niezwykłej miłości z epoki wiktoriańskiej. Wędrówka po krętych ścieżkach przeszłości doprowadzi Fran do prawdy o matce, pozwoli odkryć moc przebaczenia i zacząć wszystko od nowa.

"Okruchy przeszłości" to historia o tym, że jeżeli wiesz, gdzie szukać, zawsze znajdziesz swojego anioła.

Rachel Hore "Okruchy przeszłości"; Wydawnictwo: Prószyński; Tłumaczenie: Anna Nowak; Format: 125 x 195 mm; Liczba stron: 472; Okładka: miękka; ISBN: 978-83-7648-516-4

KaHa

Kup książkę

Tagi: Anioł, romans, miłość,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany