Bierzcie w ślepo

kzarecka

2010-12-16

slepa_bogini_160Pod koniec stycznia światło dzienne ujrzy kolejna książka "norweskiej mistrzyni kryminałów" Anne Holt, którą krytycy wychwalają (a to, że znakomicie panuje nad dialogami, a to, że od fabuły nie można się oderwać, a to, że jak na najlepsze thrillery przystało - wieje chłodem). I choć równie często pisarkę przedstawia się jako byłą minister sprawiedliwości Norwegii, w rzeczywistości nie to jest najważniejsze, a i pierwszy przydomek niesie większą chlubę. "Ślepa bogini" (ta sama szata graficzna co "To, co się nigdy nie zdarza", "Wybór pani prezydent", "Meterialista") przyniesie wam wiele wrażeń. Poddajcie się im.


O książce - W Oslo, nad rzeką Aker, policja znajduje martwego narkomana z raną postrzałową. Jego śmierć nie trafia na nagłówki gazet. Dopiero gdy kilka dni później adwokat ofiary zostaje zamordowany we własnym mieszkaniu, sprawa wzbudza większe zainteresowanie. Powoli zaczyna wyłaniać się obraz brutalnej mafii narkotykowej, której rozpracowanie prowadzi do odkrycia mrocznych sił działających w społeczeństwie.

Pierwszy tom cyklu o Hanne Wilhelmsen, śledczej z Komendy Okręgowej Policji w Oslo, "obdarzonej intuicją, jaką posiada tylko jeden na stu policjantów".

"La Repubblica": - Anne Holt pisze znakomite historie, które są czymś pomiędzy powieściami detektywistycznymi a politycznymi kryminałami (…). Ta świetna powieść ukazuje nam, do jakiego stopnia społeczeństwo może nie być idealne…

Anne Holt "Ślepa bogini"; Wydawnictwo: Prószyński; Tłumaczenie: Iwona Zimnicka; Format: 142 x 202 mm; Okładka: miękka

KaHa

Kup książki autorki

Tagi: literatura skandynawska, Karin Fossum, Stieg Larsson, Henning Mankell, Holt,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany