Koniec świata - z pozoru...

kzarecka

2010-12-20

goolrick_koniec_swiata_160W czerwcu na łamach PL pojawiła się informacja o książce "Żona godna zaufania" (mieliśmy nad nią patronat medialny), o której w "The Washington Post" napisano, iż to "Opowieść o tak palącym pożądaniu, że trzeba ją czytać pod zimnym prysznicem". W styczniu wyjdzie u nas kolejna książka Roberta Goorlicka. "Koniec świata w obrazkach" przesyca nastrój nieuleczalnego smutku (jak zauważono i podkreślono w "People"). Rodzina. Z pozoru idealna. A w rzeczywistości... Warto dodać, że to powieść... autobiograficzna. Krytycy uznali ją za jedno z największych literackich wydarzeń ostatnich lat.


O książce - Otoczony powszechnym szacunkiem nauczyciel akademicki. Jego błyskotliwa, uwielbiana przez wszystkich żona. Troje inteligentnych, wesołych dzieci. Urządzają przyjęcia, chodzą do kościoła. Na zewnątrz spokój i szczęście. W rzeczywistości – kłamstwa i pozory. Za starannie wzniesioną fasadą kryją się tajemnice, które na zawsze zmienią małego chłopca.

"Kirkus Reviews": - Wstrząsająca historia dzieciństwa spędzonego na Południu... Dzieło godne Williama Styrona. Goolrick niewątpliwie został skrzywdzony przez swoich rodziców, lecz zdołał wyjść poza kategorie "ofiary" i "ocalonego", aby – z niezwykłą siłą wyrazu – wyjawić nam prawdę.

"People": - Z bolesnych wspomnień o alkoholizmie i próbach samobójczych oraz z dziecięcej traumy Goolrick tworzy doskonale napisaną nielinearną opowieść o swoim życiu. Wyrazistość szczegółów zapamiętanych przez pisarza z jego najmłodszych lat głęboko porusza, podobnie jak przesycający tę książkę nastrój nieuleczonego smutku.

Robert Goorlick "Koniec świata w obrazkach"; Wydawnictwo: Nasza Księgarnia; Tłumaczenie: Anna Skucińska; Format: 130 x 197 mm; Liczba stron: 216; Okładka: twarda; ISBN: 978-83-10-11780-9

KaHa

Wejdź do księgarni

Tagi: Żona godna zaufania, Randy Pausch, Nasza Księgarnia, romans historyczny,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany