"Nie cierpię go"

kzarecka

2010-12-21

bacigalupi_160Terry Bisson (pisarz znany czytelnikom literatury fantasy; zdobywca tak ważnych nagród jak Hugo i Nebula) powiedział: - Nie cierpię go. Pojawia się znikąd, pisze jak szalony anioł, zgarnia nagrody i wytrąca nas, starych wyjadaczy, z równowagi opowieściami o czymś, co jeszcze nie przyszło nam do głowy. (Na przykład ten głupi biopies!). A do tego jest młody i przystojny. Dobrze, że chociaż nazwisko ma nie do wymówienia. Oj każdy autor marzy o takiej opinii! Bez znaczenia, czy jest debiutantem, czy ma na koncie już kilka utworów. Choć... debiutant powinien natychmiast dostać palpitacji serca ze szczęścia. Obiektem "nienawiści" jest Paolo Bacigalupi (nagrody: Hugo, Nebula, Locus, Campbella, Comptona Crooka). 12 stycznia ukaże się u nas jego "Nakręcona dziewczyna. Pompa numer sześć".


"Nakręcana Dziewczyna" - Debiut powieściowy. Zdobywczyni HUGO, NEBULA, LOCUS 2010

C. C. Finlay: - To najbardziej oczekiwana powieść fantastyczna roku. Bacigalupi czerpie pomysły ze swoich wielokrotnie nagradzanych opowiadań i je rozwija, badając je głębiej i dokładniej niż dotąd. Wyniki są imponujące. Już nigdy nie da się patrzeć na przyszłość tak samo, jak przedtem

"Pompa numer sześć" - Debiut Paolo Bacigalupiego – ten zbiór opowiadań pokazuje siłę i zasięg opowiadania fantastycznego. Sednem twórczości Paolo jest krytyka społeczna, polityczna przypowieść i dyskurs ekologiczny. Każde z zawartych tu opowiadań ostrzega i jednocześnie zachwyca się tragikomedią ludzkich przeżyć. Utwory Paolo ukazywały się już w różnych dorocznych antologiach, były nominowane do Nebuli i Hugo oraz zdobywały nagrodę Theodore Sturgeona za najlepsze opowiadanie fantastyczne.

Robert J. Sawyer: - Paolo Bacigalupi to najlepszy autor opowiadań, jaki pojawił się w ciągu ostatniego dziesięciolecia. To Ted Chiang nowego milenium. W niezapomniany sposób potrafi połączyć piękny styl, wstrząsające obrazowanie i szokujące pomysły.

Kelly Link: - Te opowiadania, drapieżne, inteligentne i precyzyjnie odmalowane, zaliczają się do moich ulubionych "okrutnych historii" i dydaktycznych przypowieści XXI wieku. Paolo Bacigalupi ewidentnie jest piątym jeźdźcem Apokalipsy, no wiecie, tym, co w wolnym czasie pisuje fantastykę.

Paolo Bacigalupi "Nakręcona dziewczyna / Pompa numer sześć"; Wydawnictwo: Mag; Tłumaczenie: Wojciech Próchniewicz; Format: 135 x 202 mm; Liczba stron: 720; Okładka: twarda; ISBN: 978-83-7480-193-5

KaHa

Wejdź do księgarni

Tagi: Peanatema, Cykl Barokowy, Stephenson, Hugo, Nebula, Locus,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany