Samoakceptacja?

kzarecka

2011-01-03

dlon_160W mojej głowie zaczęły się rodzić upiorne wizje muzeum, w którym trzymano by osoby odbiegające od obowiązującego kanonu piękna – na wózkach, bez nóg, z wodogłowiem. W tym bestiarium widziałem też siebie, ale nie w roli eksponatu, tylko zwiedzającego. (…) te osoby zostały zamknięte w gablotach i wystawione na widok publiczny na własne życzenie, aby dowieść społeczeństwu, że niczego się nie wstydzą. Michał Dąbrowski, "Dłoń" - krótko i na temat. Książka z serii "Zbliżenia", w której ukazały się między innymi: "Milczenie", "Dziecko z chmur", "Opowieść ojca", "Domowy poradnik umierania".


Zbigniew Mikołejko: - Książka Michała Dąbrowskiego jest wybitną powieścią o naznaczeniu. O tej małej (?) prywatnej apokalipsie, jaką jest kalectwo z urodzenia – przyjście na świat bez prawej dłoni. Ta historia, która ma swe źródło we własnym doświadczeniu autora – choć się wcale do tego doświadczenia nie sprowadza – została nam podana bez wielkich słów, bez wylewu emocji. Niemal bezlitośnie, jakby chodziło o jakąś rzecz, o jakiś kęs materii pogrążony w martwocie. Albo o dziurę w murze. I dlatego ta opowieść jest tak bolesna, tak przejmująca. I taka – nie zawaham się tego nazwać po imieniu – piękna.

Michał Dąbrowski "Dłoń"; Wydawnictwo: Nasza Księgarnia; Format: 130 x 197 mm; Liczba stron: 208; Okładka: twarda; ISBn: 978-83-10-11890-5

KaHa

Wejdź do księgarni

Tagi: Opowieść ojca, Kaj znów się śmieje, zbiżenia, Ludzie na walizkach,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany