Castor, Ty bestio!

kzarecka

2011-09-05

nazwanie_bestii_160Kolejny tom przygód Felixa Castora już w księgarniach. Każdy, kto trzy lata temu przeczytał "Mojego Własnego Diabła" zakochał się w historiach tego niezwykłego egzorcysty. Nie mogło być inczej. Pierwsza część wciągnęła, kolejne też nie pozwalały o sobie zapomnieć. Mike Carey stworzył Londyn, który kocha się i nienawidzi, którego należy się obawiać, który stał się idealnym miejscem dla wielu demonów. A na drodze owych duchów postawił Castora - zwykłego faceta z fletem. Niby nic, a tak wiele... Piąty tom nosi tytuł "Nazwanie Bestii".O książce - Mówią, że droga do piekła jest wybrukowana dobrymi chęciami, ale jeśli spytacie Feliksa Castora, powie wam, że wśród owego bruku znajdzie się też sporo arogancji, bezmyślnej brawury i głupoty. A on wie to najlepiej. Nie można bez końca grać na dwie strony i liczyć na to, że się nam upiecze. Nadszedł nieunikniony kryzys, i teraz Castor ma krew na rękach. No, nie własnych rękach - jak zwykle to inni spłacają rachunki: przyjaciele, znajomi, przypadkowi przechodnie…
Castor zatem topi smutki w morzu taniej whisky, a tymczasem niewinna kobieta traci życie, jej córka zapada w śpiączkę, nielicznym przyjaciołom, którzy mu jeszcze zostali, zagraża śmiertelne niebezpieczeństwo, a po ulicach krąży demon. I to nie byle jaki demon - ten bowiem dosiada duszy jego najlepszego kumpla. I nie można go przepędzić, nie zabijając gospodarza.

Akcja powieści o Feliksie Castorze toczy się w świecie, w którym duchy i istoty nadprzyrodzone stały się - z ledwie zauważalnych postaci pochodzących z mitów i baśni - częścią akceptowanej rzeczywistości.
Felix Castor to prywatny egzorcysta, a jego podwórkiem jest Londyn. Praca pogromcy duchów ma swoje zalety – płacą dobrze, człowiek nigdy się nie nudzi – ale istnieje też ryzyko: wcześniej czy później jakiś duch okazuje się silniejszy. W kolejnych książkach z serii Castor próbuje się dowiedzieć, czego chcą i jakie niedokończone sprawy trzymają ich po naszej stronie.

Mike Carey "Nazwanie Bestii"; Wydawnictwo: Mag; Tłumaczenie: Paulina Braiter; Format: 125 x 195 mm; Liczba stron: 480; Okładka: miękka; ISBN: 978-83-7480-207-9

KaHa

Tagi: Mój własny diabeł, Castor, Carey, Mag, demon,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany