Uwierzysz? Wybaczysz?

kzarecka

2011-09-06

jennifder_brown_160Za tydzień w księgarniach pojawi się "Nienawiść". To debiutancka powieść Jennifer Brown z 2010 roku (zatem nie taka stara), zaskakująca i silnie wzruszająca, jak często ją określano. W "Kirkus Reviews" stwierdzono nawet, że to jeden z najciekawszych debiutów. Autorka napisała i wydała już kolejną książkę ("Bitter End"), zanim jednak ukaże się u nas, warto zapoznać się z treścią "Nienawiści". Hate List - oryginalny tytuł, doskonale oddaje sedno powieści. Lista, zabici, uratowani. Strzelanina, do której przyczynił się głupi żart... Jednak kto by pomyślał, że do czegoś takiego może dojść?


O książce - Wyobraź sobie, że życzysz komuś śmierci i twoje pragnienie się spełnia. W dodatku zabójcą jest człowiek, którego kochasz. Nick, chłopak Valerie, zaczął strzelać do uczniów w szkolnej stołówce. Dziewczyna, chcąc go powstrzymać, uratowała życie koleżance. A jednak oskarżono ją o współudział, ponieważ to ona wpadła na pomysł stworzenia listy ludzi, których oboje nienawidzili. Listy, według której Nick przeprowadził egzekucję.

Teraz Valerie musi stawić czoło kolegom i wrócić do szkoły. Czy osoby przeznaczone do "odstrzału" kiedykolwiek jej wybaczą? I czy ona sama pogodzi się z rolą, jaką odegrała w masakrze?

Jennifer Brown "Nienawiść"; Wydawnictwo: Nasza Księgarnia; Tłumaczenie: Maciejka Mazan; Format: 130 x 197 mm; Liczba stron: 392; Okładka: twarda; ISBN: 978-83-10-11889-9

KaHa

Tagi: debiut, Brown, egzekucja,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany