Mario Vargas Llosa napisał nową książkę

kzarecka

2011-09-09

marzenie_celta_160"Marzenie Celta" - taki tytuł nosi książka Noblisty, która ukaże się u nas 6 października. Jak informuje wydawnictwo Znak, powieść jest owocem dochodzenia, które autor przeprowadził. A dotyczyło ono Rogera Casementa. Mario Vargas Llosa zaprasza do fascynującej podróży w otchłań ludzkiej natury. A na marginesie - fani jego pióra mogą szykować się na spotkanie ze swoim ulubionym twórcą. Llosa przyjedzie do Polski (20-23.10.2011). Spotkania z czytelnikami odbędą się w Warszawie i Krakowie.O książce - Roger Casement siedzi w celi śmierci. Nie wie, jak skończy się walka o jego życie. W zamknięciu zmaga się z demonami przeszłości.

Casement, idealista i charyzmatyczny dyplomata, większość życia spędził w Kongu i Amazonii. To on ujawnił całemu światu okrutną prawdę o bezmyślnych torturach i gwałtach na rdzennych mieszkańcach, jakich dopuszczali się - rzekomo cywilizowani - Europejczycy.

Brudny koszmar kolonialnego świata przekracza wszelkie granice wyobraźni. Casement jako jedyny zachował w nim honor i czystość. Ale może to tylko pozory? Przecież jednak skazano go na karę śmierci!

Co kryją tajemnicze dzienniki znalezione przez Scotland Yard? Dlaczego wzbudzają tyle kontrowersji?

W powieści Mario Vargas Llosa dokonuje bezlitosnej wiwisekcji ludzkiej moralności. To, co odkrywa, przeraża i... fascynuje.

Mario Vargas Llosa "Marzenie Celta"; Wydawnictwo: Znak; Tłumaczenie: Marzena Chrobak; Format: 140 x 205 mm; Liczba stron: 472; Okładka: twarda; ISBN: 978-83-240-1817-8

KaHa

Tagi: Mario Vargas Llosa, literacki Nobel, Czerwony kwiecień, Niegrzeczna dziewczynka,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany