Biel, czerwień, a może zupełnie inny kolor? – KONKURS

kzarecka

2011-10-13

davenia_biala_jak_mleko_160"Biała jak mleko, czerwona jak krew" – z pewnością już słyszeliście o tej książce. W Polskich księgarniach można ją nabyć od kilku dni. U nas... za kilka dni będzie można również. Łatwo jednak nie będzie. Tym razem nie zadamy prostego pytania. Tym razem zmusimy chętnych do większych starań. Ale, ale! Pamiętajcie, warto. Nie, nie tylko dlatego, że możecie wygrać egzemplarz powieści, którą okrzyknięto "Współczesną LOVE STORY", jej autora – Alessandro D’Avenia, odkryciem włoskiej literatury. Najważniejsze, że przeczytacie fragment książki. A to sprawi, że jeśli nawet nie wygracie w konkursie, po książkę i tak sięgniecie. A przecież o to w tym wszystkim chodzi. O czytanie.


O książce - Ale miłość to coś innego. Miłość nie daje spokoju. Miłość jest bezsenna. Miłość obdarza siłą. Miłość jest szybka. Miłość jest jutrem. Miłość to tsunami. Miłość jest czerwona jak krew.

Leo jest młody, odważny, trochę bezczelny. I co ważne: świeżo zakochany, tą pierwszą, romantyczną, czerwoną jak krew miłością. Czerwień to zresztą jego ulubiony kolor, w przeciwieństwie do bieli, która kojarzy mu się ze smutkiem, pustką, samotnością. Leo postrzega świat poprzez kolory, także emocje i ludzi utożsamia z konkretnymi barwami.

Czerwień to huragan, marzenia, pasja i… Beatrice - śliczna, ognistoruda dziewczyna, w której Leo potajemnie się kocha. Przyjaźń natomiast jest błękitna. Jak niebo, jak woda i … jak Sylwia, najbliższa, najlepiej znana, rozumiejąca wszystko bez słów. Barwy się przenikają, łączą, powodują lekki zawrót głowy... A Leo zrobi wszystko, żeby zrozumieć, czym jest prawdziwa miłość.

KONKURS

Główny bohater książki "Biała jak mleko czerwona jak krew" opisuje swój świat kolorami. Przeczytaj fragment powieści, a następnie opisz to, co dla Ciebie ważne kolorami (uzasadnij swój wybór).

Na odpowiedzi czekamy do 28 października. Prosimy je (wraz z adresem miejsca zamieszkania) przesyłać na skrzynkę redakcyjną (redakcja@przystan-literacka.pl) z dopiskiem "Konkurs- Znak". Długość tekstu – nie więcej niż 4000 znaków (ze spacjami), czyli mniej więcej strona.

Trzy najciekawsze odpowiedzi nagrodzimy bestsellerową książką "Biała jak mleko czerwona jak krew". Dodatkowo - najlepszy tekst zostanie opublikowany na łamach Przystani.

Życzymy powodzenia!

Redakcja PL i wydawnictwo ZNAK

Tagi: konkurs, Znak,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany