Rogowe oprawki, czyli jubileusz WPDK

kzarecka

2011-11-23

molewr_160Kolejny raz PL jest patronem medialnym WPDK. Wrocławskie Promocje Dobrych Książek już za siedem dni ruszą po raz dwudziesty! Exlibrisa stowrzył ponownie Tomasz Broda (fantastyczny!; obok tego z trzynastej edycji Targów stał się natychmiast moim ulubionym!). A wszystko w Muzeum Architektury i BWA Awangarda od 1 do 4 grudnia (odpowiedni czas na zakup "książkowego prezentu mikołajkowego"). Co, kto rozpocznie tegoroczną edycję? Mole książkowe! A jak będzie? A jak może być - cudownie! Przecież to święto wszystkich miłośników książek!


Parada Moli książkowych wystartuje 1 grudnia o godz. 12.30 spod pomnika Bolesława Chrobrego, by przez Rynek dotrzeć do Muzeum Architektury, gdzie odbędzie się uroczyste otwarcie WPDK.

Imprezę rozpocznie ogłoszenie werdyktu Konkursu na Najlepszą Książkę Roku "Pióro Fredry". Jurorzy wybiorą najpiękniejsze, czyli te, które najbardziej wyróżniły się w 2011 roku pod względem edytorskim i artystycznym.

Po takim wstępie nastąpi najważniejsza część Wrocławskich Promocji Dobrych Książek, czyli – spotkania z literaturą. W Muzeum Architektury, w dniach 1–4 grudnia zaprezentuje się około stu najlepszych polskich wydawnictw. Odwiedzający będą mogli kupić i artystycznie opakować książki.

Równolegle w Galerii BWA odbywać się będą spotkania autorskie z pisarzami i publicystami. Liczni autorzy pojawią się także po to, by podpisywać swoje książki. Z kolei trzeciego dnia Promocji poznamy zwycięzcę Literackiej Nagrody Europy Środkowej ANGELUS 2011, który wyłoniony zostanie spośród siedmiu finalistów.

Ważnym wydarzeniem w programie będzie dyskusja pod tytułem "Gdyby cała Afryka… po 40 latach" z udziałem zaproszonych gości. Przez wszystkie dni trwania Wrocławskich Promocji Dobrych Książek w BWA Awangarda będzie można oglądać Afrykę w obiektywie Ryszarda Kapuścińskiego.

Wrocławskie Promocje Dobrych Książek to również czas zabawy. Organizatorzy przygotowali konkursy, w których będzie można zdobyć atrakcyjne nagrody – dobre książki i językowe kursy multimedialne. Najbardziej emocjonującą będzie Mologra – miejska gra terenowa dla miłośników Wrocławia i związanej z nim literatury. Jej uczestnicy, podzieleni na grupy, wykonają szereg zadań, których finałem będzie przeprowadzony w Muzeum Architektury quiz z wiedzy o literaturze.

Mole Książkowe spotkać można będzie również w Molowych Kryjówkach czyli wybranych kawiarniach i restauracjach, gdzie molowi aktorzy czytać będą fragmenty ciekawych książek.

20wpdk_420

Tagi: Dobre Strony, fotorelacja, WPDK, targi dla dzieci i młodzieży, targi, Port Wrocław, Wrocław,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany