W Nowym Roku otwórzcie drzwi

kzarecka

2011-12-14

nurowska_drzwi_160Otwórzcie drzwi do... piekła. Otwórzcie, a obiecuję, że wasze emocje będą buchać płomieniami. 12 stycznia ukaże się najbardziej skandalizująca książki Marii Nurowskiej. Życie, które stało się piekłem. Piekło, w którym znajdziesz miłość... Cytuję kilka słów autorki, które są zdecydowanie NAJLEPSZĄ zachętą po sięgnięcie po "Drzwi do piekła" - Materiały do tej powieści zebrałam wiele lat temu w więzieniu dla kobiet, gdzie siedziały głównie morderczynie swoich mężów. Przywiozłam stamtąd fantastyczny materiał, ale minęło sporo czasu, zanim zrozumiałam te kobiety. Ta książka niesie siłę, bo sama mam ją w sobie.


O książce - Daria, dwudziestoletnia dziewczyna zakochała się w starszym od siebie mężczyźnie. Edward był wówczas redaktorem naczelnym pisma literackiego, widział w niej zdolną pisarkę i fascynującą kobietę. Nikt nie znał prawdziwego oblicza ich związku. Nikt też nie zrozumiałby takiej miłości, miłości-wyzwania, miłości-gry, miłości-kontroli. Daria kochała męża. I zabiła go. Z miłości. A potem zadzwoniła na policję. Skazana na dwanaście lat za zbrodnię w afekcie, trafiła do więzienia dla kobiet. Do piekła, które okazało się dla niej czyśćcem. Drogę do samej siebie odnalazła dzięki drugiej kobiecie...

Najnowsza powieść Marii Nurowskiej, historia o niebezpiecznej miłości, opowiada o najciemniejszych stronach kobiecej duszy. Zaledwie jeden krok dzieli Darię od zakochania do małżeństwa, od wyzwania do zdrady, od zaufania do kłamstwa, od poczucia władzy do zniewolenia. Najdłuższa droga, jaka ją czeka, droga przez piekło, prowadzi do wolności i zaakceptowania samej siebie.

Kolejna część opowieści o Darii - "Dom na krawędzi", ukaże się w październiku.

W historii małżeńskiej, która chronologicznie poprzedza w książce więzienie, prototypem Darii jest – co może się wydać zaskakujące - Agnieszka Osiecka. Agnieszka prowadziła wyszukane gry z mężczyznami, prawie nikt jej nie znał od tej strony. Nie mogłam pojąć, dlaczego to robi. Była związana z dużo młodszym mężczyzną, naprawdę go kochała, a mimo to cały czas podstawiała mu jakieś ładne kobiety. Pytałam ją: "Dlaczego to robisz?". Ona mi na to: "Testuję". (fragment wywiadu z Marią Nurowską)

Marta Mizuro: -
Najnowsza powieść Marii Nurowskiej sprawiła mi radość, oto wreszcie mogłam zanurzyć się w świat, którego żadna inna polska pisarka do tej pory nie opisała.

Maria Nurowska "Drzwi do piekła"; Wydawnictwo: Znak; Format: 124 x 190 mm; Liczba stron: 272; Okładka: miękka; ISBN: 978-83-240-1875-8

KaHa

Tagi: Nurowska, piekło, skandal, wilki,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany