Wszystkie niezbędne składniki, czyli kuchnia duchów

kzarecka

2012-02-19

kuchnia_duchow_160Wydawnictwa "nie wyrastają" nam jak grzyby po deszczu - ciężkie czasy dla branży. Czasami jednak rodzą się takie, o których warto pisać. Taki jest Bukowy Las. Wydawnictwo proponuje słodko-gorzką powieść o poszukiwaniu normalności i prawdziwego smaku życia. Tytuł? "Kuchnia duchów". Autorstwa Jael McHenry. Jamie Ford (jego debiut był na liście bestsellerów "New York Timesa") powiedział: "Weź szczyptę magii, odbrobinę smutku, dużą porcję liryzmu, a będziesz mieć Kuchnie duchów, zachwycającą opowieść o utracie bliskich i cichym odkupieniu. Wspaniała!". Zachęcamy. A na marginesie - recenzja książki niebawem na naszych łamach. Premiera 22 lutego.


O książce - Po nagłej śmierci rodziców nieśmiała i skryta Ginny, młoda kobieta dotknięta zespołem Aspergera, szuka ukojenia w kuchni, z dala od dominującej siostry Amandy i wścibskich krewnych. Metodyczne czynności związane z przygotowywaniem posiłków łagodzą jej smutek i niepokój, a bogaty aromat toskańskiej zupy ribollity, przygotowanej zgodnie z ręcznie spisanym przepisem włoskiej babci, koi zmysły. Przyciąga też nieoczekiwanego gościa… Duch babci przynosi Ginny tajemnicze ostrzeżenie i znika niczym para znad stygnącego talerza. Wkrótce po tym wydarzeniu Ginny odkrywa, że ma niezwykłą moc przywoływania duchów osób, których ulubione danie przyrządza. Wie, że nie może o tym opowiedzieć swej stojącej twardo na ziemi siostrze, ale wierzy, że ten dar może być okazją do nawiązania upragnionej przyjaźni i rozpoczęcia całkiem nowego życia. Spróbuje też za jego pomocą wyjaśnić głęboko skrywany sekret i ocalić przed sprzedażą swój dom rodzinny.

Refleksyjna i smakowita powieść o samopoznaniu i wewnętrznej kruchości z oryginalną bohaterką, która łącząc teraźniejszość z przeszłością, prozę życia z poezją smaków, odkrywa w sobie cudowną moc i siłę do samodzielnego, pełnego życia.

Monica Holoway: - Świetnie napisana, odważnie przemyślana opowieść o młodej kobiecie z zespołem Aspergera (...) Niezwykła bohaterka, Ginny, uczy nas akceptowania niezwykłości w naszym życiu, trwania przy tym, co uznajemy za prawdę, i szacunku dla siebie.

Carolyn Parkhurst: - "Kuchnia duchów" to słodka, a jednocześnie wytrawna powieściowa uczta o związkach między smakiem i pamięcią, rodziną i tożsamością.

Jael McHenry jest publicystką kulturalną, blogerką i entuzjastką domowej kuchni. Publikuje na łamach takich czasopism, jak "North American Review" i "Indiana Review". Mieszka w Nowym Jorku. Kuchnia duchów jest jej debiutem powieściowym, docenionym m.in. przez Oprah's Book Club tytułem książki miesiąca.

OBEJRZYJ - Elżbieta Adamska o książce i... przygotowaniach gorącej czekolady

Jael McHenry "Kuchnia duchów"; Wydawnictwo: Bukowy Las; Format: 130 x 205 mm; Liczba stron: 296; Okładka: miękka; ISBN: 978-83-62478-55-2

KaHa

Tagi: psychika, Kaj znów się śmieje, ludzie na walizkach, choroba,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany