Reszta po prostu się zdarzyła

kzarecka

2012-09-17

depp_160Mam słabość do gry aktorskiej Deppa. Finito. Kim zostałby, gdyby nie był aktorem? Na to pytanie, być może, znajdziecie odpowiedź w jego najnowszej biografii. Podobno jest najpełniejsza, także jeśli interesują Was książki z tej kategorii, bądź najzwyczajniej w świecie jesteście fanami tego niezwykle zdolnego człowieka, przeczytajcie "Sekretne życie Johnny'ego Deppa". Mnie przypadły do gustu zdania: "To może się wydać dziwne, ale nigdy nie miałam specjalnie wygórowanych ambicji. Nie marzyłem o tym, aby zostać aktorem albo reżyserem. Byłem i wciąż jestem muzykiem. Reszta po prostu się zdarzyła". Po prostu...


O książce - Ikona stylu i najseksowniejszy mężczyzna na świecie. Jedyny w swoim rodzaju ekscentryk i buntownik. Ciepły, czarujący, szalony i niepoważny. Największy aktor swojej generacji. Johnny Depp, człowiek o wielu twarzach. Oryginalny Edward Nożycoręki, zawadiacki kapitan Jack Sparrow, demoniczny golibroda Sweeney Todd czy też Szalony Kapelusznik z Alicji w Krainie Czarów.

Najnowsza biografia ujawnia sekrety życia jednego z najlepszych aktorów wszechczasów. Za co jest podziwiany przez Penelope Cruz, Tima Burtona i Kate Winslet? Dlaczego kocha dziwaczne role a normalne są dla niego wyzwaniem? Interesujące fakty z życia niezwykle ciekawej i urzekającej postaci Johnnego Deppa.

Tomasz Raczek: - Tajemnicą siły Johnny’ego Deppa jest to, że nigdy nie bał się być inny niż reszta gwiazd w Hollywood. Inny w stopniu wystarczającym by być sobą.

Penélope Cruz: - Johnny to jeden z najbardziej niezwykłych ludzi, jakich kiedykolwiek poznałam. Ma w sobie magiczną charyzmę, ale jej nikomu nie narzuca. Nie wiem, czy trzeba się z tą cechą urodzić, czy nad nią pracować, ale jest ona z pewnością bardzo rzadka.

Tim Burton: - Johnny to ze wszech miar wspaniały aktor charakterystyczny. Jest aktorem charakterystycznym także wtedy, gdy gra główną rolę. Fakt ten uderzał mnie od samego początku naszej współpracy. Jest intrygującym artystą, ponieważ niekoniecznie interesuje się swoim własnym wizerunkiem, lecz raczej tym, aby dosłownie stać się postacią, którą gra, a następnie zająć się czymś innym. Chętnie podejmuje ryzyko.

John Waters: - Nikt jak dotąd nie znudził się Johnnym Deppem

Anna Wendzikowska: - Johnny Depp znany jest ze spóźnialstwa. Pierwszy raz spotkaliśmy się w Paryżu przy okazji promocji filmu "Turysta". Czekaliśmy na niego kilka godzin, ponieważ jadł śniadanie. Przyszedł, udzielił pięciu wywiadów i poszedł na obiad. Nikt nie był na niego zły. Nie wiem, czy to w ogóle jest możliwe. Depp ma w sobie niesamowicie dużo uroku osobistego i ciepła.

Nigel Goodall "Sekretne życie Johnny'ego Deppa"; Wydawnictwo: Pascal; Ilość stron: 496; Okładka: miękka; ISBN: 978-83-7642-061-5

KaHa

Tagi: Johnny Depp, Piraci z Karaibów, turysta, edward, film, biografia,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany