Fenomen wydawniczy - niestety znowu nie jest polski

kzarecka

2012-09-17

opactwo_160Kilka dni temu w księgarniach pojawiła się powieść, której zapowiedź mnie zainteresowała. Cytuję: "Łamiący tabu kryminału o detektywie-muzułmaninie, który by dojść do prawdy, nie waha się działać poza prawem". Niestety, choć dalej brzmi wszystko intrygującu, o zbitku słów "detektyw i muzułmanin" ani słowa. Ciekawostką jest to, iż książka została najpierw wydana w wersji elektronicznej. Na Amazon wywołała "sprzedażową lawinę", a na liście "New York Timesa" została bestsellerem. I najważniejsze: tytuł - "Opactwo", autor - Chris Culver. Proszę Państwa, tak właśnie staje się jednym z Najbardziej Poczytnych Autorów.


O książce - Ash Rashid jest byłym detektywem wydziału zabójstw, który nie może znieść myśli o poprowadzeniu następnego śledztwa w sprawie morderstwa. Za rok zakończy służbę w policji na dobre. Taki ma przynajmniej plan, do momentu gdy w domku gościnnym jednego z najbogatszych obywateli w mieście zostaje znalezione ciało jego siostrzenicy. Koroner stwierdza, że dziewczyna zmarła z przedawkowania, ale coś w tej sprawie nie gra. Wbrew rozkazom, Ash wszczyna własne śledztwo, by znaleźć mordercę, ale im dłużej szuka, tym bardziej wplątuje się w sprawę, a ta coraz mocniej dotyka jego życia. Jeżeli nie rozwiąże zagadki szybko, siostrzenica może nie być jedynym członkiem rodziny, którego będzie musiał pochować.

Chris Culver "Opactwo"; Wydawnictwo: Prószyński; Tłumaczenie: Jan Hensel; Format: 130 x 200 mm; Liczba stron: 368; Okładka: miękka; ISBN :978-83-7839-287-3

KaHa

Tagi: thriller, kryminał, muzułmanin, bestseller, fenomen,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany