Dance i twój cień

kzarecka

2012-11-21

twoj_cien_160Nie ukrywam, gdy dowiedziałam się, że książka ukaże się na polskim rynku, nie mogłam się doczekać. Tak, wiedziałam, że to kolejna, w której główną bohaterką jest Dance. I tak, nadal się cieszyłam. Z jakiego powodu? Otóż dlatego, iż uważam, że to najlepsza bohaterka Jeffery'eja Deavera od czasów Rhyme'a. Teraz, gdy kinezyka stała się bardziej popularna dzięki pojawieniu się dość popularnych seriali, Deaver powinien zyskać nowych fanów. Choć starych i tak jest już wielu. I nigdy od niego nie odejdą. Tak, na świecie są wielcy pisarze. Wśród niech jest i autor "Twojego cienia". Wszem i wobec głoszę - po kres mych dni będę cieniem Deavera.


O książce - Agentka specjalna Kathryn Dance zmierzy się z obłąkanym stalkerem, prześladującym piękną wokalistkę country. Kayleigh Towne to śliczna dziewczyna o głosie, który zapewnił jej pierwsze miejsca na listach przebojów country. Piosenkarka przyjmuje sławę z radością – do chwili gdy niewinna wymiana zdań z jednym z fanów otwiera przed nią mroczne, przerażające rejony. Wkrótce ludzie otaczający Kayleigh zaczynają ginąć. Agentka specjalna Kathryn Dance musi skorzystać ze swojej znajomości mowy ciała i talentu do prowadzenia przesłuchań, by powstrzymać szaleńca – ale wkrótce przekonuje się, że jak większość gwiazd, Kayleigh ma niejednego wroga. "Twój cień" to typowa dla Deavera szalona karuzela licznych wątków. Nic nie jest tym, czym się z pozoru wydaje.

"Kirkus Reviews": - Fani makabrycznych maratonów Deavera będą z zapartym tchem chłonąć odsłaniające się przed nimi kolejne warstwy zdrady, oszustwa i potrójnych znaczeń.

"The New York Times": - Piekielna plątanina zagadek, jaką stworzył Deaver, nieodmiennie przywołuje na myśl słowa w rodzaju "demoniczny", "diaboliczny" i "dramatyczny". Wszystkie one znakomicie opisują książkę "Twój cień". To najtrudniejsza z dotychczasowych spraw Dance i jedna z najlepszych powieści Deavera.

Jeffery Deaver "Twój cień"; Wydawnictwo: Prószyński; Tłumaczenie: Maciejka Mazan; Format: 142 x 202 mm; Liczba stron: 456; Okładka: miękka; ISBN: 978-83-7839-376-4

KaHa

Tagi: Deaver, thriller, Rhyme, Kolekcjoner kości, film, Meissner,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany