Długo Ziemia czekała na taki duet

kzarecka

2013-01-18

okladka.dluga.ziemia_160Literacki mariaż tych dwóch autorów to najlepsze, co mogło się zdarzyć ich fanom ("Guardian"). Tak, genialny i wielki Terry Pratchett oraz genialny i wielki Stephen Baxter połączyli siły. Dzięki tej współpracy my - czytelnicy, dostaliśmy do rąk "Długą Ziemię". Radujemy się. Pochłaniamy strony z niewyobrażalną szybkością. Dlaczego? Otóż dlatego, iż nie ma to jak genialne poczucie humoru w świecie science fiction (jak napisano o książce w "Sunday Times"). Ziemniak prototypem wynalazku? A jakże! Zróbcie krok, by przenieść się na kraniec Ziemi. A nawet jeszcze dalej...


O książce - Rok 1916, front zachodni. Szeregowy Percy Blakeney budzi się, leżąc w świeżej, bujnej trawie. Słyszy głosy ptaków i szum wiatru wśród drzew. Co się stało z błotem, krwią i pooranym pociskami krajobrazem ziemi niczyjej? A skoro już o tym mowa, co się stało z Percym?

Rok 2015, Madison, stan Wisconsin, USA. Policjantka Jessica Jansson bada spalony dom unikającego ludzi naukowca, który zniknął bez śladu. Przeszukując pogorzelisko, znajduje niezwykły przedmiot: pudełko mieszczące w sobie kilka prostych obwodów, trójpozycyjny przełącznik oraz... ziemniak. To prototyp wynalazku, który na zawsze zmieni sposób, w jaki ludzkość widzi świat.

"Independent": - Idea światów równoległych to jeden z najbardziej nośnych tematów, z jakimi mierzy się od lat literatura science fiction. Ale jeszcze nigdy nie pisano o tym z takim entuzjazmem, jak w nowej powieści dwóch gigantów brytyjskiej fikcji. To prawdziwy triumf wyobraźni!

"SFX": - Literacka alchemia! Pod piórem Pratchetta i Baxtera możliwości są prawie nieograniczone. To historia, w której rodzą się genialne pomysły. Ekscytacja autorów, kiedy bawią się wielością rozwiązań, jest wyraźnie wyczuwalna i zaraźliwa! Fabuła "Długiej Ziemi" jest tak porywająca, że zbrodnią byłoby się w nią nie zapaść po uszy!

Terry Pratchett i Stephen Baxter "Długa Ziemia"; Wydawnictwo: Prószyński; Tłumaczenie: Piotr W. Cholewa; Format: 14 x 202 mm; Liczba stron: 368; Okładka: miękka; ISBN: 978-83-7839-409-9

KaHa

Tagi: Pratchett, Świat Dysku, sciene fiction,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany