Majowe Dobre Strony

kzarecka

2013-02-05

dobre_strony_160_02Za oknem jeszcze mroźno, ale wielu z nas już myśli o wiosennym słońcu, leniwym przesiadywaniu na ławce w parku z książką w ręce, o spacerach z dziećmi. Poznajcie propozycja połączenia - słońce, książka, dzieci... Najlepiej w maju. Najlepiej we Wrocławiu. Właśnie wtedy w stolicy Dolnego Śląska odbędą się kolejny raz znakomite Targi Książki dla Dzieci i Młodzieży - Dobre Strony. Już teraz możecie dowiedzieć się, jakie atrakcje na Was czekają. Natomiast wszystkich wydawców zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie na najlepszą książkę. W.A.B. i Media Rodzina to laureaci z lat ubiegłych. Kto następny?Bajarze, Maraton Książkowy i konferencja "Radość czytania" to tylko niektóre propozycje tegorocznego programu 4.Targow Książki dla Dzieci i Młodzieży DOBRE STRONY we Wrocławiu. Tegoroczna edycja targów odbędzie się w dniach 23-26 maja na placu Solnym we Wrocławiu. W programie imprezy spotkania z autorami, konkursy, spektakle, gry terenowe, zabawy i warsztaty edukacyjne.

Po raz trzeci wręczona zostanie nagroda DOBRE STRONY przeznaczona dla Wydawcy za najlepszą książkę roku dla dzieci i młodzieży. To prestiżowe wyróżnienie ufundowane przez Prezydenta Wrocławia Rafała Dutkiewicza w wysokości 30.000 złotych jest przeznaczone na wydanie kolejnej książki. Propozycje do konkursu można nadsyłać do 15 marca.

W kwietniu ogłoszona zostanie lista nominowanych, a zwycięzcę poznamy 23 maja podczas inauguracji targów DOBRE STRONY (szczegóły i regulamin konkursu na stronie www.wpdk.pl).

Dotychczas jury nagrodziło Wydawnictwo W.A.B. za powieść "Lotnik" irlandzkiego pisarza Eoina Colfera oraz Wydawnictwo Media Rodzina za książkę "Pamiętnik Blumki" Iwony Chmielewskiej z ilustracjami autorki.

Planowany jest cykl imprez pod wspólnym hasłem "Maraton z książką". Zajęcia dla dzieci będą się odbywać w rożnych miejscach: w filiach MBP, na terenie Targów Książki Dobre Strony, w restauracji (warsztaty kulinarne), w Teatrze Lalek (książka a teatr), w Galerii BWA Design (sztuka książki). META, czyli podsumowanie działań na terenie Targów DOBRE
STRONY: m.in. warsztaty malowania T-shirtów, dekorowanie medalami uczestników zajęć.

Podczas tegorocznej edycji Targów Książki dla Dzieci i Młodzieży DOBRE STRONY odbędzie się również konferencja "Radość czytania. Oferta bibliotek dla młodzieży w wieku 13-19 lat" (23-24 maja). W programie wykłady i spotkania ze specjalistami, którzy opowiedzą o zmianach kulturowych wymagających dostosowania propozycji wydawniczych dla młodzieży. Uczestnicy spróbują porozmawiać o książkach, komiksach, filmach, grach planszowych i komputerowych oraz zaprezentować nowoczesne media umożliwiające dotarcie do tak wymagającego odbiorcy. Przedstawiciele Bibliotek zaprezentują swoją ofertę i metody, które pozwalają zmienić i uatrakcyjnić wizerunek biblioteki w środowisku młodzieżowym.


Więcej informacji, regulaminy oraz zgłoszenia na stronie internetowej www.wpdk.pl

Tagi: Dobre Strony, WPDK, fotorelacja, Wrocław, Chmielewska, Lotnik, nagroda, Targi,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany