Grey zdetronizowany przez... odchudzanie

kzarecka

2013-04-04

dieta_160Nie odchudzam się. Nigdy tego nie robiłam. Lubię jeść. Po prostu. Uwielbiam. A do tego kocham słodycze. Monstrualnej wielkości nie jestem, ale... lata lecą, dzieci rosną, mój obwód również. Niedawno kupiłam "chińskie majtki" - gdy zatrzymały mi się w połowie pośladków (na litość boską! to jest chyba rozmiarówka na chińskie, małe pupki, a nie na Matki Polki!), stwierdziłam - chcę zrzucić ze 2, może 3 kg. I jak to zrobić? A tu nagle pojawia się "Dieta 5:2 dr. Mosleya". Brzmi miło: "5 dni przyjemności, 2 dni świadomości, 3 minuty ćwiczeń dziennie" - w sam raz dla takiego lenia jak ja! Dalej jednak nie jest tak optymistycznie...


"5 dni przyjemności" zmienia się na "5 dni jesz normalnie", "2 dni świadomości" na "2 dni nie dojadasz", o ćwiczeniach cisza... Cóż zrobić? Jaka dieta jest bezbolesna?

Książka "Dieta 5:2 dr. Mosleya" zrzuciła z pierwszego miejsca listy bestsellerów Amazon "50 twarzy Greya", zaufali jej Anglicy i Amerykanie - podobno miliony czytelników, a także specjaliści. To metoda potwierdzona naukowymi badaniami. Nie pierwsza, nie ostatnia, ALE podobno działa. Podobno przez dwa dni musimy jeść mało (całe szczęście owe dni nie następują po sobie), a przez kolejne spożywamy to, co zwykle. Zatem... ciastka również! Metodę sprawdził na sobie autor. Sprawdzili czytelnicy. Teraz to światowy hit. Czy się utrzyma, czy może "podupadnie" jak dieta Dukana - zobaczymy.

Czy przejdę na 5x2? Nie wiem... Jestem leniwym obżartuchem...

Przeczytam jednak z ciekawości. Z pewnością.

O książce - Czy można, odżywiając się normalnie przez pięć dni w tygodniu, zeszczupleć i poprawić stan zdrowia? Prosta odpowiedź brzmi: tak! Wystarczy ograniczyć spożycie kalorii przez dwa nienastępujące po sobie dni w tygodniu – do 500 kalorii dziennie dla kobiet oraz do 600 w przypadku mężczyzn.

Poddane naukowej ocenie wyniki, jakie osiągnęły osoby stosujące sporadyczne niedojadanie, wykazały, że zastosowanie tej praktyki w odżywianiu nie tylko pomaga w zbiciu kilogramów, lecz także zmniejsza ryzyko wystąpienia wielu schorzeń, w tym chorób układu krążenia, cukrzycy, a nawet nowotworów. Na podstawie wyników najnowszych przełomowych badań opracowano program dietetyczny, który łatwo i bezboleśnie może zostać zastosowany w codziennym życiu nawet mocno zapracowanych osób.

Michael Mosley, Mimi Spencer "Dieta 5x2 dr. Maleya"; Wydawnictwo: Muza; Tłumaczenie: Jan Wąsiński; Format: 130 x 200 mm; Liczba stron: 256; Okładka: miękka; ISBN: 978-83-7758-380-7

KaHa

Tagi: dieta, dukan, odchudzanie, żywienie, zdrowie, poradnik,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany