Odpływają kawiarenki?

kzarecka

2013-04-16

kawiarenka_w_kabulu_160Kobiety rozmawiają. Jedna wsłuchuje się w każde wypowiedziane słowo. Następnie opowieści przelewa na papier. A z powstałej w ten sposób książki następnie... bije prawda. Tak, takie publikacje się kocha... Autorką "Kawiarenki w Kabulu" (o tej powieści dzisiaj jest mowa) jest Deborah Rodriguez, która dwanaście lat temu pojechała do Afganistanu z pomocą humanitarną. Pracowała tam, między innymi, w salonie fryzjerskim i kawiarni. W miejscach, w których żyją opowieści. Słuchała. Nie dała słowom odejść w zapomnienie. Nie pozwoliła umrzeć. Więcej - nadała nowe życie.


O książce - Historia wyjątkowej kawiarni w sercu Afganistanu oraz ludzi, którzy się tam poznali – połączeni przez okoliczności, związani tajemnicami, zjednoczeni niezwykłą przyjaźnią.

Po serii życiowych niepowodzeń Sunny odkrywa w końcu miejsce, które może nazwać domem. Tak się składa, że znajduje się ono z dala od jej ojczyzny, w strefie ogarniętej wojną. Dumą
i radością kobiety jest kawiarenka, w której gościnę znajdują emigranci, misjonarze, handlarze i różni nieprzystosowani członkowie społeczności afgańskiej. Praca w tym wyjątkowym miejscu pozwala Sunny zapomnieć o złamanym sercu.

Deborah Rodriguez "Kawiarenka w Kabulu"; Tłumaczenie: Krystyna Chodorowska; Format: 135 x 204 mm; Liczba stron: 416; Okładka: miękka; ISBN: 978-83-10-12310-7

KaHa

Tagi: Afganistan, fakty, opowieści,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany