Mila, Shawshank czy Joyland?

kzarecka

2013-05-19

joyland_160Na takie informacje czeka się zawsze. I zawsze z niecierpliwością. Nowa książka Stephena Kinga - wystarczyłyby tylko cztery słowa, aby u wielu czytelników podniósł się poziom adrenaliny. Pisarz uwielbiany, wręcz ubóstwiany. Autor doskonały. W tej chwili czekamy na "Joyland", który ukaże się w Polsce dwa dni po światowej premierze - 6 czerwca. Ta informacja porusza. A powinno jeszcze bardziej jej rozszerzenie: "Joyland" to Stephen King w szczytowej pisarskiej formie, równie poruszający jak "Zielona Mila" czy "Skazani na Shawshank". To jednocześnie kryminał, horror i słodko-gorzka powieść o dojrzewaniu, która poruszy serce nawet najbardziej cynicznego czytelnika. Ach, och, ech... WEJDŹ, JEŚLI SIĘ ODWAŻYSZ...


O książce - Pasjonująca opowieść o miłości i stracie, o dorastaniu i starzeniu się – i o tych, którym nie dane jest doświadczyć ani jednego, ani drugiego, bo śmierć zabiera ich przedwcześnie. Bohaterem książki jest Devin Jones, student college’u, który zatrudnia się na okres wakacji w lunaparku "Joyland". Stara się w ten sposób zapomnieć o dziewczynie, która złamała mu serce. Tam jednak zmuszony jest zmierzyć się z czymś dużo straszniejszym: brutalnym morderstwem sprzed lat, losem umierającego dziecka i mrocznymi prawdami o życiu – i tym, co po nim następuje. Wszystko to sprawi, że jego świat już nigdy nie będzie taki sam... Życie nie zawsze jest ustawioną grą. Czasem nagrody są prawdziwe. Bywają też cenne.

New York Times Book Review: - Znakomita, złożona psychologicznie powieść. Stephen King jest tak powszechnie uznawany za mistrza grozy i horroru, że zapomina się, że jego największym darem jest zmysł opisywania codzienności.

Entertainment Weekly: - King napisał powieść tyleż wzruszającą, co po prostu niesamowitą… To jedna z najbardziej świeżych i przerażających książek w jego dorobku.

Playboy: - Imponujący majstersztyk, subtelne studium charakteru, od którego nie sposób się oderwać.

Time: - Stephen King jest jak zwykle znakomity.

Wall Street Journal: - King daje czytelnikowi odczuć tęsknotę i żal zrodzone z tragedii, i wprawnie oddaje życzliwość i małostkowość, które często cechują małomiasteczkową rzeczywistość.

Wall Street Journal: - King jest mistrzem konstruowania opowieści i oddawania ducha opisywanych miejsc.

Stephen King "Joyland"; Wydawnictwo: Prószyński Media; Tłumaczenie: Tomasz Wilusz; Format: 142 x 202 mm; Liczba stron: 336; Okładka: miękka; ISBN: 978-83-

KaHa

Tagi: Stephen King, król horroru, powieść psychologiczna, thriller, zielona mila, shawshank,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany