Tik Tak

kzarecka

2013-12-12

albom_zaklinaczczasu_160Powoli odmierzamy czas do świąt. Liczymy dni do zakończenia starego roku i powitania nowego. Patrzymy na zegarek - trzy, dwa, jeden. Sprawdzamy czas. Jeśli nie na zegarze, to na telefonie, laptopie. Zastanawiamy się, czy jest sens przestawiać godziny: czas zimowy, czas letni. Kiedy się rodzimy, położna zapisuje w karcie godzinę przyjścia na świat. Kiedy umieramy, lekarz podaje czas zgonu. Żyjemy w rytmie czasu. Tik, tak, tik, tak... Chcecie to wszystko zmienić? W styczniu pojawi się książka, która dla wielu stała się inspiracją i impulsem do życiowych zmian - "Zaklinacz czasu" (Mitch Albom).


O książce - Spróbujcie wyobrazić sobie życie bez odmierzania czasu. Pewnie nie potraficie. Zawsze wiecie, jaki jest miesiąc, rok, dzień tygodnia. A jednak przyroda nigdy nie zwraca uwagi na czas. Ptaki się nie spóźniają. Pies nie patrzy na zegarek. Sarny nie martwią się kolejnymi urodzinami.
Tylko człowiek odmierza czas. Tylko człowiek odlicza godziny.
I właśnie dlatego jedynie człowiek doświadcza paraliżującego strachu, którego nie zniosłoby żadne inne stworzenie. Strachu przed tym, że zabraknie mu czasu.

Mitch Albom "Zaklinacz czasu"; Wydawnictwo: Znak; Tłumaczenie: Nina Dzierżawska; Liczba stron: 288; Okładka: twarda

KaHa

Tagi: czas, święta, Alchemik,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany