Ojciec też może być najlepszy!

kzarecka

2014-08-07

dobry_ojciec_160Na ogół to matki są wychwalane w książkach - samotne, porzucone, zmieniają swoje życie, wyjeżdżają, znajdują wymarzonego mężczyznę, wychowują radosne dzieci. Odstępstwa od wyjątków są, a jakże. Rzadko jednak mamy sposobność patrzenia na miłość ojcowską, walkę o dobro dziecka (kilka książek, kilka filmów - to jednak wciąż mało w porównaniu z falą "matka-dziecko"). Właśnie dlatego powinniście zwrócić uwagę na "Dobrego ojca". Schemat znany - on sam z dzieckiem, robi wszystko, by zapewnić mu dobry byt, coś się psuje, zostaje wplątany w niezbyt czyste sprawy. Tu jednak pewnym powiewem nowości jest młody ojciec, który zamiast nastoletniej zabawy, wybiera życie. Zobaczcie, co zgotuje mu los.


O książce - Przed czterema laty dziewiętnastoletni Travis Brown dokonał wyboru: sam wychowa nowo narodzoną córkę. Kiedy większość jego przyjaciół imprezowała i chodziła na randki, Travis siedział w domu, zmieniał pieluszki i martwił się o pieniądze na życie, nigdy jednak nie żałował tej decyzji. Bella jest światłem jego życia. Kiedy jednak Travis traci pracę i dom, bezpieczeństwo – które z takim trudem stworzył dla Belli – zaczyna się chwiać.
A potem następuje cud. Praca w Raleigh może poprawić ich los. Musi. Ale gdy Travis przyjeżdża do miasta, przekonuje się, że nie chodzi o pracę, a udział w przestępstwie, które zapewni szybkie pieniądze bez żadnych konsekwencji. Czy aby na pewno?

Co sprawia, że stajemy się dobrymi rodzicami? Czy dobro dziecka może usprawiedliwić działania poza prawem? Jak daleko mogłabyś się posunąć, chcąc chronić swoje dziecko?

Magdalena Kumorek: - Co to znaczy być dobrym ojcem? Czy człowiek ma predyspozycje do bycia rodzicem, czy można się tego nauczyć? Jak wiele jesteśmy w stanie poświecić, by walczyć o szczęście swojego dziecka? O tym, ale też o stracie, zagubieniu, sile miłości i dążeniu do prawdy opowiada nowa książka Diane Chamberlain "Dobry ojciec". To świetna lektura nie tylko dla rodziców! Polecam!

Diane Chamberlain "Dobry ojciec"; Wydawnictwo: Prószyński; Format: 130 x 200 mm; Liczba stron: 392; Okłądka: miękka; ISBN: 978-83-7961-017-4

KaHa

Tagi: ojciec, matka, rodzicielstwo,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany