Debiut, który koniecznie musisz poznać!

kzarecka

2015-06-09

cudowna_dziewczynka_16011 czerwca na księgarskich półkach pojawi się debiut Adrew Roe’a "Cudowna dziewczynka", o którym Peter Rock (raczej mało kto w Polsce kojarzy owe nazwisko, choć na koncie ma już kilka książek) napisał: - Przypomina, że tak upragnione przez nas cuda zawsze niosą ze sobą rozczarowanie, nawet jeśli dają też nadzieję. Roe zręcznie zgłębia ten paradoks […] i ukazuje dziwne skutki bycia obiektem kultu. Zachwycający, trzymający wysoki poziom debiut. Książka ukazała się na rynku pod koniec kwietnia, zatem w Polsce nie musieliśmy czekać zbyt długo. Jak się okazuje - całe szczęście!


O książce - Do ośmioletniej Anabelle Vincent pogrążonej po wypadku w śpiączce przychodzą tłumnie ludzie ściągnięci przez plotki i desperackie pragnienie uzdrowienia. Przychodzą, bo jedna z osób doświadczyła czegoś, co uznała za cud, i nabrała przekonania, że sprawiła to mała Anabelle. Słowo poszło w świat. Pojawili się kolejni odwiedzający. Kolejne cuda.

To historia opowiadana przez samą Anabelle. Równolegle relację z tych wydarzeń zdaje matka dziewczynki – kobieta, która poświęciła się opiece nad chorym dzieckiem i która stara się odnaleźć jakoś w zgotowanym przez media zamieszaniu. Poznajemy też punkt widzenia innych osób: ojca, który porzucił rodzinę i teraz boryka się z poczuciem winy, oraz ludzi szukających u dziewczynki pomocy, wskazówek i cudownego uleczenia.

Poruszająca opowieść o tym, że wiara – w cokolwiek, nawet w coś niezrozumiałego – potrafi dawać oparcie.

Will Allison (pisarz): - Wierzyć czy nie wierzyć – oto pytanie, przed jakim stają wszyscy, którzy zetknęli się z pogrążoną w śpiączce "cudowną dziewczynką". I to ono stanowi oś wydarzeń w oszałamiającym debiucie Andrew Roe’a. Lecz książka ta to coś więcej niż próba zgłębienia tajemnicy wiary; to także poruszająca historia walki pewnej rodziny z tragedią i przeciwnościami losu. Wynikiem rozważań autora jest prawdziwie cudowna powieść.

Doug Dorst (pisarz): - To powieść ukazująca sedno człowieczeństwa, zagubienia i mniejszej lub większej przegranej. Uczy nas, jak szukać powiązań i gdzie znaleźć nadzieję, a może nawet doświadczyć czegoś większego, lepszego, ważniejszego w otaczającym nas świecie.

Adrew Roe Cudowna dziewczynka; Wydawnictwo: Prószyński; Tłumaczenie: Julia Szajkowska; Format: 125mm x 195mm; Liczba stron: 392; Okładka: miękka; ISBN: 978-83-8069-015-8

KaHa

Tagi: debiut, Prószyński, cud, śpiączka,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany