Evergreen popkultury PRL-u

kzarecka

2007-07-02

- Gąski, gąski do domu! - Boimy się! - Czego? - Wilka złego! Ach, któż z nas tego nie pamięta? Gąski zawsze były popularne. I te z zabaw z dzieciństaw, i te z literatury. Ktoś ironicznie mógłby rzec, że teraz w Polsce drób też jest popularny. Ano jest! Jednak nie dlatego (a przynajmniej taką mam nadzieję) Nasza Księgarnia zdecydowała się przypomnieć Polakom książkę, której nie trzeba przedstawiać - "Gąskę Balbinkę" Marii Terlikowskiej. Nowatorska forma graficzna to dodatkowy plus przy tym wznowieniu, warto więc jak najszybciej "powędrować" z Balbinką.


O książce: - Prototyp komiksu, oparty na czterech obrazkach z krótkim, zabawnym tekstem. Baza dla pierwszej polskiej bajki "animowanej". Opowieść o przygodach roztargnionej, ale uroczej Balbinki jest podróżą sentymentalną dla starszych czytelników, inspiracją stylistyczną i z pewnością radością dla młodszych.

Maria Terlikowska (1920-1990) - polska poetka, pisarka i scenarzystka filmów animowanych. Autorka książek dydaktycznych dla dzieci, przybliżających zagadnienia z zakresu meteorologii, matematyki, a także biologii. Wiadomości przekazywała w prosty, sugestywny sposób, często w ułatwiającej zapamiętywanie wierszowanej formie.

Maria Terlikowska "Gąska Balbinka"; Wydawnictwo: Nasza Księgarnia; Ilustracje: Anna Hoffmann; Format: 220 x 155 mm; Liczba stron: 96; ISBN: 978-83-10-11346-7

KaHa

Tagi: Maria Terlikowska, Gąska balbinka, książka, nasza księgarnia, evergreen popkultury, prototyp komiksu, bajka animowana,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany