Konkurs x 4, czyli wygraj książkę na wakacje

kzarecka

2007-07-04

Przystań Literacka i wydawnictwo Nasza Księgarnia organizują konkurs. A może bardziej odpowiednia będzie liczba mnoga? Zdecydowanie! A to dlatego, że konkursu nie ma jednego. Ba, nie ma nawet dwóch. Są wakacje... Jak szaleć, to szaleć (rzecz oczywista w granicach rozsądku)! Zatem konkursów jest więcej. Dokładniej - cztery. Choć książki skierowane są do nastoletnich odbiorców, wygrać może każdy z Was. Jeśli masz -naście lat, pisz. Jeśli masz dziecko w tym wieku - pisz. Warto! Morza i oceany, góry i jeziora, wyżyny i niżyny, pola, lasy, lub własny kąt w pokoju i... książki, które zabiorą czytelnika i tak w inny świat. Odpowiedzi można wysyłać do końca lipca.

Małgorzata Gutowska-Adamczyk "110 ULIC"
O książce - Michał żyje bez stresu. Wśród kolegów, rodziny i nauczycieli cieszy się zasłużoną opinią luzaka, w dodatku - dzięki zamożnym rodzicom - ma styl, gest, markowe ciuchy i szpanerskie wakacje. Niestety - nawet w życiu nastolatka - nic nie trwa wiecznie. Nagłe kłopoty zawodowe rodziców powodują, że z dnia na dzień ląduje w mieścinie oddalonej całe lata świetlne od Warszawy. Przybywa tam pełen najgorszych przeczuć. Na szczęście żadne z nich się nie sprawdza.


Żeby wygrać książkę, wystarczy odpowiedzieć na pytanie: - Jaka inna powieść autorki ma w tytule liczbę?

Odpowiedź należy wysłać na adres redakcja@przystan-literacka.pl, a w tytule wiadomości napisać: Konkurs "110 ulic".Isabel Abedi "WHISPER. NAWIEDZONY DOM"
O książce - Whisper – tak Noa nazywa pięćsetletni dom na wsi, w którym wraz z matką ma spędzić wakacje. W starym budynku panuje dziwna atmosfera, jakby czaiło się w nim coś niesamowitego, wyczekującego, ale nikt poza Noą tego nie czuje. Nagle jednak rusza lawina wydarzeń. Najpierw spotkanie Davida, na widok którego serce Noi bije szybciej. Potem seans spirytystyczny, który wszystko zmienia. David i Noa wywołują duchy. Zabawa ze szklanką przestaje być niewinna, gdy duch przemawia do nich naprawdę. Jest to duch zmarłej dziewczyny – Elizy, która twierdzi, że dokładnie trzydzieści lat temu została zamordowana na strychu Whispera.

Żeby wygrać książkę, wystarczy odpowiedzieć na pytanie: - Autorka "Whispera" napisała kilka książek, których bohaterką jest pewna młoda, przebojowa dziewczyna. Jak brzmi jej imię?

Odpowiedź należy wysłać na adres redakcja@przystan-literacka.pl, a w tytule wiadomości napisać: Konkurs "Whisper".Justin Richards "KOLEKCJONER ŚMIERCI"
O książce - Kiedy Eddie Hopkins sięga do kieszeni George’a Archera po jego portfel, nie ma pojęcia, że zaprowadzi go to do mrocznego świata morderców, żywych trupów i złodziei plądrujących groby. George Archer nie jest bowiem przeciętnym obywatelem. Właśnie zaproponowano mu posadę w ściśle tajnym dziale znalezisk niesklasyfikowanych Muzeum Brytyjskiego, który bada wszystko, co dziwne i niemożliwe do wyjaśnienia. A w portfelu George’a znajduje się klucz do jednej z największych zagadek wszech czasów, tajemnicy ukrytej przez miliony lat.


Żeby wygrać książkę, wystarczy odpowiedzieć na pytanie: - W jakim mieście znajduje się Muzeum Brytyjskie?


Odpowiedź należy wysłać na adres redakcja@przystan-literacka.pl, a w tytule wiadomości napisać: Konkurs "Kolekcjoner śmierci".Justin Somper "WAMPIRACI. FALA TERRORU"
O książce - Kolejne niezwykłe przygody bliźniąt Grace i Connora Tempestów oraz załóg statku piratów i wampiratów.
Connor ma wprawdzie dopiero czternaście lat, ale wśród piratów czuje się jak ryba w wodzie. Musi jednak wybierać między lojalnością wobec towarzyszy z załogi, a lojalnością wobec siostry.
Grace natomiast nie uważa pirackiego życia za aż tak pociągające. Nie może się pozbyć wrażenia, że coś niedobrego dzieje się na statku wampiratów, który opuściła. Czy odważy się tam wrócić?


Żeby wygrać książkę, wystarczy odpowiedzieć na pytanie: - Jak brzmi pełny tytuł pierwszej części "Wampiratów"?

Odpowiedź należy wysłać na adres redakcja@przystan-literacka.pl, a w tytule wiadomości napisać: Konkurs "Wampiraci".


Szczęśliwcy, do których powędrowały książki

Tagi: książki, konkurs, Małgorzata Gutowska-Adamczyk, 110 ulic, Justin Somper, Wampiraci fala terroru, Isabel Abedi, Whisper nawiedzony dom, Justin Richards, kolekcjoner śmierci, Przystań Literacka, Nasza księgarnia, konkurs, książka, książki,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany