Lato z MAG-iem, czyli zapowiedzi na czerwiec

gwkamiński

2007-05-30

Nowości Wydawnictwa MAG na czerwiec to już, tradycyjnie, coś sprawdzonego, czyli druga i ostatnia część trzeciego tomu Kupców i ich Żywostatków oraz coś z innej beczki, tym razem jest to Powrót na Whorla. Księga Krótkiego Słońca Gene'a Wolfe'a czyli science-fiction z klasą. Gdy tylko dorwę owe książeczki w swoje ręcę sprawdzę, jak wyglądają w praktyce.

POWRÓT NA WHORLA. KSIĘGA KRÓTKIEGO SŁOŃCA. Gene Wolfe
Data wydania: 11 czerwca 2007

Najlepszym amerykańskim powieściopisarzem, o którym nigdy nie słyszeliście (nie mówiąc już o czytaniu jego książek), ponieważ nie zawracacie sobie głowy "science-fiction", jest Gene Wolfe. Czterotomowa "Księga Długiego Słońca" jego autorstwa jest nie mniej ambitna niż "Tęcza grawitacji" Pynchona, a równie złożona i pięknie napisana jak jak "Blady ogień" Nabokova.

- Washington Post Book World

Ta książka to triumfalne zakończenie "Księgi Krótkiego Słońca", łączącej się bezpośrednio z najpopularniejszym dziełem autora, "Księgą Długiego Słońca". "Powrót do 'Whorla'" to trzeci - po "Na wodach Błękitu" i "W dżunglach Zieleni" - tom ambitnej trylogii SF Gene'a Wolfe'a.

Gene Wolfe, Powrót na Whorla. Księga Krótkiego Słońca, Wydawnictwo MAG, ISBN: 978-83-7480-062-4, oprawa miękka,

STATEK PRZEZNACZENIA CZ.2. SERIA KUPCY I ICH ŻYWOSTATKI TOM 3. Robin Hobb
Data wydania: 29 czerwca 2007

Miasto Wolnego Handlu to centrum egzotycznego handlu, a także siedziba kupieckiej arystokracji słynącej ze swoich rzadkich i niezwykłych, wyrzeźbionych z czarodrzewu żaglowców, które w magiczny sposób zmieniają się w żywe istoty.
W pełnym emocji zakończeniu trylogii o kupcach i ich żywostatkach Robin Hobb snuje urzekającą opowieść o kwitnącym niegdyś mieście, które znalazło się na krawędzi zniszczenia, o wspaniałym, mitycznym gatunku stworzeń, który znalazł się na granicy wymarcia oraz o klanie Vestritów, którego przeznaczenie splotło się i z miastem, i z owymi stworzeniami...

Robin Hobb, Statek przeznaczenia cz 2, przeł.Ewa Wojtczak, Wydawnictwo MAG, ISBN: 978-83-7480-055-6, oprawa miękka, s. 400

GW Kamiński

Tagi: wydawnictwo mag, książka, książki, robin hobb, statek przeznaczenia, gene wolfe, powrót na whorla,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany