Jak wygląda normalna polska rodzina?

kzarecka

2007-08-02

Zacząłem dokumentować koleje losu Normalnej Polskiej Rodziny, czyli nas trojga plus kota. Wszystko to trochę z buntu przeciwko LPR i Giertychowi, przeciwko Radiu Maryja, przeciwko schematowi, w który złośliwie Nowa Rzeczywistość próbuje nas wtłoczyć, a my weń nijak nie możemy się wpasować - tłumaczy powstanie swojej książki "Normalna Polska Rodzina" Robert Kucharski. Te oparte na blogu kilkumiesięczne, odważnie sformułowane, dowcipne i kąśliwe zapiski autora są nowością wydawniczą Zysk i S-ka.
Robert Kucharski o książce: - Czasami jest tak, że jeśli nie powiemy czegoś głośno, to na próżno będziemy czekać, aż zrobi to ktoś za nas. To właśnie zrozumiałem na początku 2006 roku, kiedy Nowa Opcja zaczęła lansować jedyny słuszny obraz polskiej rodziny. Jak to ? – pytałem wtedy sam siebie - to znaczy, że my, że ja, że mój dorastający syn i że moja dziewczyna to nie jest prawdziwa rodzina? No przecież staramy się jak cholera. Raz jest lepiej, raz gorzej, kasy zawsze nie dość, ale czy to powód, żeby Nowa Opcja tak spychała nas całkiem na społeczny margines bliżej nierozpoznanych dewiacji? No, przecież ślubu nie ma, a ja - głowa tej pożal się Boże "rodziny" - nawet nie katolik. Fakt, przyjmując kryteria Nowej Opcji, to całkiem nas jako rodzinę przekreśla. Hola, hola - pomyślałem jednak - nie damy się Nowej Opcji tak łatwo, i zacząłem pisać.

Robert Kucharski "Normalna Polska Rodzina"; Wydawnictwo: Zysk i S-ka; Format: 125 x 195 mm; Liczba stron: 320; Okładka: miękka; ISBN: 978-83-7506-091-1

KaHa

Tagi: Robert kucharski, normalna polska rodzina, zysk, książka, nowa opcja, LPR, Giertych, blog,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany