Co pociąga Jerzego Pilcha?

kzarecka

2007-06-01

Tik tak, tik tak, tik tak... Czas mija. I już niedługo wynalazek odmierzający czas pokaże godz. 00:00. I nastanie Ten dzień. A będzie to we wtorek, dnia piątego czerwca, roku po narodzeniu Chrystusa dwa tysiące i siódmego. Swoją premierę będzie miał najnowszy zbiór felietonów Jerzego Pilcha "Pociąg do życia wiecznego".

Pan G. pewnie znowu będzie się zastanawiał: - Gdzie można upatrywać fenomen Pilcha? W tym kraju od Bałtyku po Tatry są grupy: 1. nie cierpi Pilcha; 2. ubóstwia Pilcha; 3. ma gdzieś Pilcha; 4. a kim właściwie jest ten Pilch?
"Pociąg do życia wiecznego" pojawi się na rynku we wtorek. To jednak nie Harry Potter, więc nie liczcie na to, że o północy przywitają was księgarze z pochodniami. Czy po książkę mimo wszystko warto się wybrać o bardziej dogodnych godzinach? Jeżeli należycie do grupy 2 – z pewnością. Jeżeli reprezentujecie 1 – również (najwyżej słowo "nie cierpię!" zamienicie na "nienawidzę!").

Książka skupia w sobie felietony pisane przez pięć ostatnich lat. Będą zatem i te z "Polityki", i te z "Dziennika". Osobiście nie przepadam za wszelakiego rodzaju zbiorami felietonów (zdecydowanie bardziej wolę powieści), tę publikację jednak polecam. Choćby dla felietonu, w którym Pilch tłumaczy, że każdy z nas miał w swojej klasie Giertycha.

Humor i ironia przy tekstach o polityce, obyczajach, kulturze i jej braku, piłce nożnej, literaturze i Wiśle, czyli to, z czego Pilch jest znany. Ja Pilcha kupię. Dlaczego? Bo chcę. Bo napisałam pracę magisterską zatytułowaną "Polacy i polityka w twórczości Jerzego Pilcha". Bo mam pociąg do jego tekstów.

Jerzy Pilch "Pociąg do życia wiecznego"; Wydawnictwo: Świat Książki; Format: 125 x 200 mm; Liczba stron: 320; Okładka: miękka; ISBN: 978-83-247-0720-1

KaHa

Tagi: Jerzy Pilch, Pociąg dożycia wiecznego, książka, Harry Potter, Dziennik, felieton, Świat Książki, Giertych, humor, ironia, polacy i polityka w twórczości jerzego pilcha,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany