Legalna brunetka, czyli Penelopa z lustra

gkamiński

2007-08-09

Czy ktokolwiek z Was pamięta film "Legalna blondynka" ? W telegraficznym skrócie to chyba była amerykańska odpowiedź na modne wówczas (a może i nadal...) dowcipy o blondynkach z Reese Witherspoon w roli głównej. No więc ta Pani (blondynka) zainteresowała się pewną powieścią. Autorką tego dzieła jest Marylin Kaye (brunetka), jego tytuł to Penelopa (nie wiem, będziecie musieli doczytać). A oto kilka słów o książce, jutro ukaże się obszerniejszy fragment.

O książce:
Penelopa Wilhern ma wszystko o czym może marzyć dziewczyna – bogatą rodzinę z wyższych sfer, cudowną sypialnię i najmodniejsze ubrania. Jest tylko jeden problem. Urodziła się w rodzinie, nad którą ciąży klątwa i ma świński ryjek.

Ukryta przed światem Penelopa musi stawić czoło sznurowi snobistycznych kawalerów błękitnej krwi, wśród których matka desperacko szuka dla niej męża. Bo tylko małżeństwo może położyć kres klątwie. Pracujący dla tabloidu złośliwy reporter Lemon, w nadziei, że uda mu się pstryknąć fotkę tajemniczej dziewczyny, zatrudnia Maksa, któremu ostatnio nie wiedzie się w życiu, by ten odegrał rolę potencjalnego zalotnika i przeniknął do rodziny Wilhernów. Jednak Max zaczyna być Penelopą naprawdę zainteresowany i nie chcąc jej zdradzić i rozczarować, po prostu znika. Penelopa postanawia sama decydować o sobie i ucieka od rodziny.

Skrywając swoją tożsamość za szalikiem, poznaje niezwykły świat. Wolność otwiera jej oczy na możliwości, o których istnieniu nawet nie wiedziała. Zawierając po drodze przyjaźnie, odkrywa szczęście w najmniej spodziewanych miejscach.

Film Penelopa będzie miał w Stanach Zjednoczonych premierę w sierpniu. Gra w nim plejada świetnych aktorek m.in. Christina Ricci i Reese Witherspoon (Legalna blondynka). Reese Witherspoon zakochała się w historii Penelopy, została producentką filmu i napisała wstęp do książki.

Prawdziwego piękna nie widać w lustrze

O autorce:
Jako, że ani wydawca, ani żaden z portali nie zamieścił informacji na temat Marilyn Kaye, autorki Penelopy, postanowiłem zajrzeć na jej prywatną stronę internetową (www.marilynkaye.com) .
No więc Marilyn urodziła się w New Britain w stanie Connecticut (i od początku była brunetką), dorastała zaś w Atlancie w stanie Georgia. Jak sama przyznaje już jako dziecko chciała zostać pisarką, bibliotekarką, aktorką, baletnicą, a także prezydentem Stanów Zjednoczonych (O mój Boże, dlaczego tego nie zrobilaś, Marylin?!). Niestety (chlip!) udało jej się podążyć jedynie dwiema z wybranych dróg - przez długi czas była bibliotekarką, pisarką zaś pozostała do dzisiaj.
Marilyn Kaye ukończyła Wydział Bibliotekoznawstwa w Emory i doktoryzowała się z filozofii na Uniwersytecie w Chicago. Uwielbia Szekspira, podróże i miejsca (szczególnie Paryż, w którym mieszka i tworzy obecnie). Jej ulubionym kolorem jest czerwony, kwiatem Żółty Tulipan, drzewem Wierzba Płacząca, zwierzęciem Kapibari. Każdy obeznany z angielskim w stopniu komunikatywnym może napisać do Marilyn pod adres mjk719@hotmail.com

opr. Gabriel Wiktor Kamiński

Tagi: Legalna Blondynka, Penelopa, Marilyn Kaye, książka, Reese Witherspoon, fragment,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany