Błękitna pustka - ENTER

kzarecka

2007-08-28

pustka_160Jon Patric Holloway - te imiona i nazwisko budzą grozę. Mężczyzna traktuje ludzi, jak bohaterów gry komputerowej - im trudniej do kogoś dotrzeć i go zabić, tym więcej punktów. Jeśli więc przesiadujesz godzinami w Sieci, uważaj. Możesz być następną ofiarą... Ach, na taką intrygę mógł wpaść tylko on - Jeffery Deaver. Jeśli do tej pory nie czytaliście "Błękitnej pustki" (na rynku właśnie pokazało się wznowienie powieści), musicie to zrobić koniecznie!
O książce: - Siedzimy przed komputerem w domu i odpoczywamy, surfując po Internecie. Cieszymy się z ciszy i samotności. Ale czy naprawdę jesteśmy sami? Niekoniecznie, jeśli wziął nas na cel craker, a na dodatek socjopata. Śledzi nasze e-maile, podsłuchuje rozmowy na czacie; krok po kroku nas poznaje: czym się zajmujemy, co nas interesuje, kim są nasi znajomi, ile płacimy za dom, samochód itd. Kiedy już nas dobrze pozna, postara się podejść i zaatakować, a wówczas wątpliwe, czy ujdziemy z życiem.


Pozdrowienia dla Alki :*

Michał Misiek (redaktor naczelny www.jefferydeaver.pl): - W "Błękitnej pustce" poznajemy siłę komputera, którą ma w sobie, i daje o sobie znać, gdy zasiądzie do niego niewłaściwa osoba.Tak, jak we wszystkch powieścich Deavera, mamy tu psychopatycznego mordercę i wyścig z czasem, w którym bierze udział także inteligentny detektyw. Tym razem o pomoc zwraca się on do więźnia, który ma zakaz zbliżania się do wszelkich urządzeń za pomocą, których może połączyć się z Internetem. Tylko on jest w stanie wyśledzić zabójcę... ale czy można mu zaufać? Akcja rozwija się błyskawicznie i nie spostrzeżemy nawet, kiedy przerzucimy ostatnią stronę. Jak dobra jest to powieść może swiadczyć fakt, że prawa do "Błękitnej Pustki" wykupiło Warner Brothers, a na amerykańskim forum Jeffery'ego Deavera ludzie często wręcz żadają od autora, aby napisał ciąg dalszy.

Jeffery Deaver "Błękitna pustka"; Wydawnictwo: Prószyński i S-KA; Tłumaczenie: Łukasz Praski; Format: 142 x 202 mm; Liczba stron: 416; Okładka: miękka; ISBN: 978-83-7469-563-3

KaHa

Tagi: Jeffery Deaver, Błękitna pustka, wznowienia, michał misiek, redaktor, jefferydeaver.pl, gry komputerowe,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany