Prawda to, czy szatański apokryf? - Trupi Korowód Witolda Jabłońskiego już wkrótce

gwkamiński

2007-06-05

trupi_160 Piętnastego czerwca roku pańskiego MMVII, ukaże się mroczna powieść skandalisty z Łodzi - TRUPI KOROWÓD. Co mówię na to ja? Mniam! Byłem pod absolutnym wrażeniem poprzednich tomów, poza tym Witelon urodził się w Legnicy, moim rodzinnym mieście, więc jestem jak najbardziej na tak. Oby tylko superNOWA przesłała mi egzemplarz do recenzji...

Koniec wieńczy dzieło. TRUPI KOROWÓD to czwarty i ostatni już tom cyklu Gwiazda Wenus, gwiazda Lucyfer opowiadającego o losach postaci autentycznej, jednego z największych uczonych średniowiecza, mistrza Witelona. Ten wychowanek wiedźmy i uczeń alchemika za nic ma wszelkie prawa boskie i ludzkie. Jego świat to świat intryg, morderstw i czarnej magii. Witelon nie cofa się przed niczym, by zaspokoić swe obłąkane ambicje; równie dobrze posługuje się sztyletem, jak i trucizną. Pisze wielkie traktaty naukowe, zajmuje się naturą demonów, ale nieobce jest mu też podrabianie dokumentów i pieniędzy, dawanie fałszywego świadectwa i szczucie ludzi przeciw sobie. Dokona dzieła zemsty aż do krwawego końca, by wreszcie stanąć oko w oko ze swym przeznaczeniem.

Witold JABŁOŃSKI (ur. w 1957 r.) ukończył filologię polską na Uniwersytecie Łódzkim. Był sekretarzem Jerzego Andrzejewskiego, pracował w Domu Teatru Łódzkiego Domu Kultury i Teatrze Nowym i jako redaktor w Wydawnictwie Łódzkim oraz "Gazecie Wyborczej". Jest znawcą teatru, autorem licznych recenzji i esejów o tematyce kulturalnej. Współpracuje z "Nową Fantastyką" i łódzkim "Tyglem Kultury".

W 1988 r. zadebiutował prozą Gorące uczynki. W pierwszej połowie lat dziewięćdziesiątych utrzymywał się wyłącznie z pisania: tworzył wówczas serie popularnych biografii, pastisze powieści egzotycznych i Trędowatej. Autor opublikowanego w 2001 r. przez superNOWĄ horroru fantastycznego DZIECI NOCY, o którym recenzenci pisali, iż "jest to pozycja dla czytelników o mocnych nerwach, którą polecić można osobom odpornym na profanację świętości religijnych". Wydany przez superNOWĄ w 2003 r. pierwszy tom tetralogii o średniowiecznym śląskim magu i uczonym Witelonie UCZEŃ CZARNOKSIĘŻNIKA również wywołał wielkie emocje: w konsekwencji jego autor, pomawiany o propagowanie satanizmu i czarnej magii, został usunięty ze stanowiska dyrektora Śródmiejskiego Forum Kultury.

informację nadesłaną odebrał Gabriel Wiktor Kamiński

Tagi: witold jabłoński, trupi korowód, książka, supernowa, nowa fantastyka, horror,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany