Czytanie to jest to! - Capitol przejmują dzieci

kzarecka

2007-06-14

W poniedziałek 18 czerwca we wrocławskim Teatrze Muzycznym Capitol (ul. Marszałka J. Piłsudskiego 72) odbędzie się podsumowanie tegorocznych działań w ramach IV edycji akcji Cały Wrocław Czyta Dzieciom. W godzinach 10.00 – 13.00 na ekranie będą wyświetlane zdjęcia, sondy uliczne i filmy dokumentalne stworzone przez dzieci. To jednak nie koniec atrakcji. Na scenie odbędzie się również przedstawienie "Spacerkiem po Lwowie", a sponsorzy wręczą nagrody najprężniej działającym w ramach akcji placówkom. Spotkanie w Capitolu zakończy się aukcją, którą poprowadzi Tomasz Wołodźko z Radia Eska.

Hasło przewodnie tegorocznej akcji brzmiało "Poznajemy wrocławskie tradycje: Ludzie i pejzaże Kresów". Zainaugurowanie IV edycji akcji Cały Wrocław Czyta Dzieciom, miało miejsce na Rynku w październiku ubiegłego roku. Odbył się wtedy happening pod hasłem "Lwowskie klimaty". Poniedziałkowy koncert charytatywny w Capitolu kończy IV edycję, ale nie całą akcję. Kolejna, V edycja, już po wakacjach.

Co roku trzy najlepsze placówki (szkoły lub przedszkola) otrzymują przechodnie statuetki. Z kolei te, które zostają wyróżnione, mogą poszczycić się nagrodami rzeczowymi. Oceniana jest aktywność czytelnicza w placówce i poza nią (konkursy, zapraszanie osób z zewnątrz do wspólnego czytania, wystawy, happeningi, spotkania), a także systematyczność zamieszczania informacji na stronie akcji.

KaHa

Tagi: Cały Wrocław czyta dzieciom, akcja, Capitol, Teatr Muzyczny, happening, edycja,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany